Арсеній Яценюк та Арсен Аваков ознайомилися в Харкові з комплексом RICAS

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков ознайомилися з презентацією програмно-апаратного комплексу аналітичного супроводу оперативно-розшукової діяльності та підтримки прийняття рішень (RICAS).

Програмний комплекс розроблений співробітниками Управління інформаційного забезпечення ГУ НПУ (МВСУ) в Харківській області спільно місцевими IT-компаніями.

На протязі 2012-2014 року розроблений інноваційний комплекс аналітичної обробки інформації різних баз даних з відображенням на детальній інтерактивній карті території як об’єктів дослідження, так і результатів аналізу.

З серпня 2014 року комплекс  RICAS в ГУ введений НПУ (МВСУ) Харківської області та кількох структурних підрозділах. Штатна чисельність співробітників аналітичного відділу  RICAS становить 5 людей, середній вік – 22 роки.

Система дозволяє виявити логічні відкриті і приховані зв’язки між заданими об’єктами і відобразити їх як у вигляді геоінформації, так і з використанням числового ряду.

Можливість відображення на карті рухомих об’єктів дозволяє відстежувати ситуацію в динаміці і відповідно забезпечувати адекватну і своєчасну реакцію в потрібному обсязі, в тому числі – екіпажі рятувальної служби, аварійні бригади комунальних служб, бригади швидкої медичної допомоги.

Відображення на інтерактивній карті підключених відеокамер і можливість миттєвого доступу до кожної з них як в режимі потокового відео, так і в режимі запису, дозволяє відстежувати як саму подію, так і дії служб реагування, фіксувати обставини правопорушення і в разі необхідності використовувати дані як доказову базу в ході слідства.

Система RICAS вбудовується в службу «102» як додаткова опція аналітичної підтримки та може бути використана в роботі диспетчерської системи управління нарядами патрульної поліції «Цунамі».

Використання системи RICAS в тестовому режимі в кілька підрозділах НП Харківської області отримала високі оцінки фахівців, на сьогоднішній день можливостей випробувані при розкритті 279 злочинів.

«Дуже серйозний крок вперед. Дуже важливо, що це – національна розробка. Дуже сильна система. Дякую», – зазначив під час презентації Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

У свою чергу, міністр справ внутрішніх України Арсен Аваков підкреслив, що «RICAS» – експериментальна система, яка працює поки тільки в Харкові. «Є схожа, трохи іншого змісту в Дніпропетровську, яка має свої «плюси» і свої «мінуси» є система в центральному апараті. Найближчим часом будемо думати, як інтегрувати те, що колеги розробили, тому що тут у нас найцікавіша позиція. Та багатошаровість, про яку говорилося в доповіді, дозволяє підтягнути сюди безліч опцій», – підкреслив глава правоохоронного відомства.