Арсеній Яценюк та Арсен Аваков оголосили про створення кіберполіції України

У Міністерстві внутрішніх справ почався набір кандидатів в новий підрозділ – кіберполіції України. Заявки можна подавати тільки в електронному вигляді на сайті відомства. http://anketacyberpolice.group-fs.com/

Старт набору оголосили Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

За словами глави Уряду, проблема кіберзлочинності турбує не тільки Україну, а й весь світ. Одним з аспектів тероризму є крадіжка і злом баз даних, як зарубіжних, так і вітчизняних державних органів влади. Під загрозою злому можуть перебувати державні реєстри з персональними даними громадян. Захистити онлайн сервіси від кіберзлочинців повинні працівники новоствореного департаменту.

Арсеній Яценюк зазначив, що українські ІТ-фахівці є одними з кращих в світі. Глава уряду підтримав рішення міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова створити спеціальне сучасне, високопрофесійне і ефективне підрозділ в складі нової поліції України.

Арсеній Яценюк наголосив на надзвичайній важливості належного технічного забезпечення нового підрозділу і зазначив, що в цьому питанні Україні можуть допомогти західні партнери.

Крім того, Прем’єр-міністр повідомив, що рішенням уряду МВС делеговано право самостійно визначати заробітну плату кіберагентів.

У кіберполіцію, яка буде міжрегіональним територіальним підрозділом Національної поліції, планується набрати близько 400 співробітників, серед яких – 187 інспекторів і 39 спеціальних агентів інформаційних технологій.

Концепція створення кіберполіції передбачає принципову різницю між інспекторами і агентами, як в рівні підготовки та початкових вимог до кандидатів, так і в якості завдань, очікуваної ефективності і, як наслідок, рівня  зарплати.

Після презентації концепції нового підрозділу, Прем’єр-міністр України оголосив про старт набору і електронна анкета на сайті МВС стала доступна для відвідувачів. http://www.mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/1668305