Арсеній Яценюк провів нараду в МВС через події в Києві: Наша відповідь оргзлочинності повинна бути жорсткою і радикальною

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству внутрішніх справ разом з усіма правоохоронними органами та Службою безпеки України «в самому жорсткому варіанті відпрацьовувати боротьбу з організованою злочинністю». Про це він заявив під час оперативної наради в МВС у понеділок, 4 травня, яке зібрав через події в Києві, в результаті яких загинули співробітники міліції. Вночі в Деснянському районі столиці під час затримання підозрюваних, які вчинили розбійний напад на АЗС, загинуло двоє міліціонерів, ще троє – в лікарні з важкими пораненнями. Зловмисники поранили співробітника АЗС і забрали з каси близько 800 гривень.

Він зазначив професійну і злагоджену роботу Міністерства внутрішніх справ, заступників голови МВС і апарату київської міліції.

«Наша відповідь (організованої злочинності – Ред.) Повинен бути таким же, як був сьогодні вранці – жорстким і радикальним. Жорстка боротьба з організованою злочинністю в країні усіма законними засобами і методами. Широкомасштабна операція по всіх матеріалах, які є, з тією метою, щоб не хотілось нікому порушувати закон і стріляти в співробітників міліції », – зазначив Арсеній Яценюк.

Він нагадав, що у одного із загиблих міліціонерів залишилося троє дітей, у другого – двоє.

Глава Уряду та Міністр внутрішніх справ звернуться до Київського міського голови з тим, щоб перевірити житлові умови сімей загиблих і виділила їм житло.

Він також розпорядився виплатити сім’ям загиблих правоохоронців компенсацію, яка передбачена законом.

Арсеній Яценюк звернувся до начальника київської міліції зустрітися з сім’ями загиблих і допомогти, чим можемо сьогодні в такому скрутному становищі.

За словами Глави Уряду, міліція разом з Національною гвардією ефективно відпрацювала 1 і 2 травня. Такий підхід необхідний і напередодні 8 і 9 травня, зазначив він. «Ми зараз знаходимося в таких умовах, що це має бути щоденний режим роботи всієї правоохоронної системи», – підкреслив Глава Уряду.

Він нагадав, що зараз почалися тренування в новій патрульній службі України і наголосив на необхідності звернутися до американських партнерів щодо допомоги в навчанні груп Корпусу оперативно-раптового дії.

Крім того, він звернув увагу на необхідність посилення матеріально-технічної складової: «бронежилети, новітні засоби зв’язку, автоматична зброя»: «тобто, підрозділи швидкого реагування міліції повинні бути оснащені найсильнішим чином і повинні бути натреновані».

Арсен Аваков повідомив, що звернеться до Президента України з тим, щоб нагородити загиблих міліціонерів посмертно.