Арсен Аваков звернувся до НБУ з ініціативою випустити пам’ятну монету із зображенням Василя Сліпака

Сьогодні, 23 лютого, міністр внутрішніх справ, голова Змішаної українсько-французької комісії з економічного співробітництва, Арсен Аваков підтримав ініціативу Об’єднання українців Франції випустити пам’ятну монету НБУ як символ честі та пам’яті загиблого в російсько-українській війні, всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької опери Василя Сліпака.

Глава МВС звернувся до Нацбанку і закликав оперативно відреагувати на цю пропозицію.

«Спільна пам’ять про видатного українця, талант якого любили і цінували у Франції, дозволить поглибити культурне співробітництво між нашими країнами», – обґрунтував свою позицію у зверненні до глави правління НБУ Арсен Аваков.

Василь Сліпак (1974-2016) – український оперний співак (бас-баритон), соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на Сході України, позивний «Міф».

Він був також одним з лідерів української громади Франції, членом Об’єднання українців Франції.

Він тричі був на фронті. Вперше поїхав на війну в травні 2015 року. Воював в Пісках в районі Донецького аеропорту. Брав участь в боях за Авдіївку в складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Повернувся з пораненням. Вдруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, в Водяне, на лінію зіткнення, в жовтні повернувся в Париж. У червні 2016 року знову поїхав на Донбас. Планував залишитися на півроку, але 29 червня 2016 загинув в бою від кулі ворожого снайпера.

Василь Сліпак – кавалер ордена «За мужність», кавалер ордена «Золота Зірка», в лютому 2017 року йому було присвоєно звання Героя України (посмертно).