Арсен Аваков зустрівся з новопризначеним координатором проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба

Зустріч відбулася за участю заступника міністра внутрішніх справ України з питань євроінтеграції Тиграна Авакяна.

1

Починаючи роботу, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков подякував пану Послу за візит і запевнив, що для МВС вкрай важлива співпраця з ОБСЄ.

2

Сторони обговорили питання реформування Міністерства внутрішніх справ, зокрема детально зупинилися на основних положеннях Концепції Реформи МВС.

– Суть реформи: створити на базі пострадянської міліції сервіс для населення. Ми прекрасно розуміємо, що реформа в тій ситуації, в якій знаходиться наша держава, може вплинути на його керованість. Але у нас немає іншого виходу і без реформ нам не обійтися. І, звичайно, під час реформування ми повинні постійно звіряти наші плани щодо Угоди про асоціацію з ЄС, – розповів присутнім Тігран Авакян.

Пан Посол, в свою чергу, висловив абсолютне бажання Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні надавати допомогу МВС в процесі його реформування.

– Наш Офіс працює з МВС більше 10 років. Ми співпрацюємо з таких важливих напрямках, як протидія торгівлі людьми, боротьба з кіберзлочинністю, протидія насильству в сім’ї, взаємодія правоохоронних органів з медіа. Багато уваги приділяється навчанню міліціонерів. Ми допомагали МВС технікою. І нам зараз дуже важко продовжувати співпрацю з МВС як раз в період його реформування, – розповів Вайдотас Верба.

3

Учасники зустрічі також обговорили проведення найближчим часом спільних заходів, які відбудуться як у Києві, так і в інших містах України. Крім цього вони домовилися про закріплення загальних планів на майбутнє в так званій дорожній карті.