Арсен Аваков зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом

Сьогодні, 21 вересня, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час технологічної виставки в Стамбулі зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Сторони обговорили співробітництво в сфері авіабезпеки.
«Турецькі безпілотники Bayraktar оснащені українськими турбогвинтовими двигунами, виробленими ДП «Івченко-Прогрес». Пишаюся нашими підприємствами, які стрімко виходять на міжнародний ринок. Маленькі, але такі важливі перемоги України», – сказав Арсен Аваков.

Раніше міністр внутрішніх справ Туреччини Сулейман Сойлу підкреслив успішність співпраці з Україною в сфері модернізації турецьких вертольотів.

Україна тісно співпрацює з Туреччиною в оборонній сфері. Так, в листопаді 2018 року було підписано угоду про придбання турецьких оперативно-тактичних безпілотників Bayraktar TB2. У березні 2019 року перші з них були передані Збройним силам України. Ці безпілотники можуть переносити керовані протитанкові ракети і авіаційні бомби. Вони оснащені двигуном внутрішнього згоряння Rotax 912, корпус виконаний з композитних матеріалів і оснащений системою автоматичного зльоту і посадки.

Bayraktar TB2 побив світовий рекорд серед тактичних середньовисотних безпілотників по тривалості польоту: під час тестових польотів в червні і серпні 2014 року на висоті 8 км він перебував 24 години 34 хвилини.

У травні 2019 року було підписано угоду, згідно з якою Туреччина передасть Україні термальні камери для протитанкових систем типу Dörtgöz-S і військову рацію на базі програмного забезпечення виробництва компанії ASELSAN.

Нагадаємо, під час візиту Реджепа Таїпа Ердогана в Україну в серпні 2019 року велися переговори про інвестиції турецькою стороною в будівництво та інфраструктуру, зокрема, на Сході України.