Арсен Аваков: ЗСУ, Нацгвардія і прикордонна служба отримають нову техніку від Харківського оборонпрому

Глава РНБО Олександр Турчинов та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков ознайомилися з виробництвом бронетехніки на ДП «Завод ім. В.А. Малишева» в Харкові, де їм продемонстрували українські танки. Кращим і необхідним для української армії визнали танк «Оплот». ЗСУ отримає 10 таких танків.

До 2014 року завод імені Малишева вважався збитковим підприємством і виробляв 5 одиниць техніки в рік, сьогодні ж він виконує перспективні замовлення, а продуктивність зросла до 3 одиниць на місяць. На заводі продукується вся лінійка українських танків, у тому числі і кращий вітчизняний танк «Оплот», який через його велику вартість проводиться тільки за експортними контрактами. Якщо такий танк стане на озброєння нашої армії – це стане серйозним ривком в оборонній галузі.

Секретар РНБО України наголосив на важливості інвестування у виробництво, пошуку ресурсів, що дозволить оснастити завод новим обладнанням і суттєво збільшити кількість танків, які виготовляються на виробничих потужностях підприємства, і допоможе поліпшити їх якість. У держзамовленні на цей рік передбачено замовлення мінімум 10 танків «Оплот», тобто одна рота ЗСУ буде укомплектована цими танками.

У свою чергу, Арсен Аваков відзначив, що в оборонному замовленні на наступний рік буде збільшено замовлення для підприємства.

«Сьогодні тут присутні два члени РНБО на чолі з Секретарем і, я думаю, ми навряд чи приймемо державне оборонне замовлення без істотного збільшення замовлення для заводу імені Малишева», – заявив глава МВС.