Арсен Аваков: Знову вимагання та хабар! На цей раз вище керівництво Київської облдержадміністрації

Міністр внутрішніх справ повідомив, що співробітники Департаменту захисту економіки Національної поліції України спільно з співробітниками ГПУ затримали на хабарі заступника голови Київської обласної державної адміністрації Ігоря Любко.

Останній, через посередника – начальника управління Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА Юрія Пуденко, вимагав та отримав неправомірну вигоду в розмірі 200 тис. грн. від своєї підлеглої за безперешкодний перехід на роботу в інший державний орган.

«За версією слідства, Ігор Любко спільно з губернатором Максимом Мельничуком місяць тому отримали непідтверджену інформацію щодо того, що керівником Департаменту агропромислового комплексу області виплачено суму в розмірі 15 млн. грн. фермерам в якості компенсації за бюджетною програмою. На їхню думку, така сума без «відкату» виплачена бути не могла. Тому чиновники вимагали частину коштів, які нібито отримала зазначений керівник департаменту, погрожуючи їй звільненням», – повідомив Арсен Аваков.

Заступник голови Київської обласної державної адміністрації Ігор Любко за погодженням з губернатором вимагав 200 тис. грн. за підписання розпорядження про звільнення підпорядкованої, з формулюванням, яка не завадила б подальшому її працевлаштування.

Зараз тривають обшуки за місцем роботи та проживання фігурантів справи. Слідство також вивчає роль в цьому злочині Максима Мельничука, якого Президент України Петро Порошенко звільнив 10 вересня 2016 року з посади голови Київської ОДА згідно з поданою ним заявою про відставку.

Відзначимо, що під час затримання посередника у хабарництві, Максим Мельничук утік.

«За фактом аналізу проведених обшуків та оперативних матеріалів, рішення про ступінь причетності Мельничука і, відповідно, застосування заходів по його розшуку, буде прийнято судом. Поки слідство не має інформації про його місце знаходження, але оголошення Максима Мельничука в розшук не виключено», – підкреслив міністр внутрішніх справ.