Арсен Аваков: Змушений ініціювати постанову Кабміну про припинення охорони судових установ силами НПУ і Нацгвардії

Міністр внутрішніх справ заявив, що змушений подати проект постанови Уряду про припинення функцій охорони судових установ Нацполіцією і Нацгвардією – в результаті саботажу з боку суддівської адміністрації. Глава відомства повідомив, що суддя Шевченківського суду відпустив з-під арешту людину, яка нанесла вогнепальне поранення поліцейському, в той час, коли останній охороняв суд від вторгнення радикалів.

«Суд схвалив стрілянину в поліцейського, вважаючи це не тяжким злочином. Це потворне рішення, зобов’язує мене, як міністра, у віданні якого знаходиться Національна поліція і Нацгвардія, вжити адекватних заходів реагування. Я вимагаю від Вищої ради правосуддя негайної реакції на такі дії судді, а від прокуратури і апеляційного суду негайно винести справедливе рішення за фактом нанесення вогнепального поранення поліцейському», – заявив міністр.

Глава МВС звернувся до Прем’єр-міністра з проханням про скликання позачергового засідання Кабміну, оскільки, на його думку, в таких умовах, поліцейські і гвардійські сили далі не можуть виконувати невластиву для них функцію охорони судів.

«В умовах, що склалися фактичного саботажу суддів і судової адміністрації, буду вносити проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіції і Нацгвардії. Нехай тепер охороняють себе самі, якщо в перехідному періоді вважають вогнепальне поранення поліцейського дрібною провиною!»

Глава МВС озвучив свої вимоги:

«Я вимагаю:

– від Вищої ради правосуддя негайної реакції на такі дії судді;

– від прокуратури і апеляційного суду негайно винести справедливе рішення за фактом нанесення вогнепального поранення поліцейському».

Міністр підкреслив, що відповідно до ст.160 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», охорона судів повинна забезпечуватися створеною спеціальною службою судової охорони.

«Створення цієї служби, вже який рік саботується працівниками Державної судової адміністрації. Виділені державним бюджетом кошти незрозуміло як витрачаються», – підкреслив міністр внутрішніх справ.