Арсен Аваков: «Житло під ялинку» – 80 гвардійців отримали ключі від службових квартир під Києвом


Сьогодні, 20 грудня 2018 року, в рамках реалізації програми забезпечення житлом бійців НГУ, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і командувач НГУ Юрій Аллеров вручили військовослужбовцям сертифікати і ключі від 64 однокімнатних і 16 двокімнатних квартир.

Символічно, що новобуд розташований по вулиці Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.

Два 4-поверхових будинки, будівництво яких було розпочато в 2017 році, розташовані недалеко від військової частини НГУ. З 80 квартир, 64 – двокімнатні та 16 – однокімнатні. Квартири здані з внутрішньою обробкою і мають автономне газове опалення.

«У цей непростий час Україна в економіці переживає таке ж випробування, як і на фронті – складний бюджет, складні зобов’язання. Але держава сформулювала пріоритети – це безпека нашої держави, сильна Національна гвардія, збройні сили. І в цих умовах, тільки в грудні, ми забезпечили житлом 500 сімей військових Національної гвардії», – зазначив Арсен Аваков.

Глава МВС Арсен Аваков підкреслив, що серед 80 військовослужбовців, які отримали квартири – 38 учасників бойових дій. Він повідомив, що службове житло – це не розкіш, а перша необхідність для належного проходження служби.

Серед сьогоднішніх новоселів – сім’я нацгвардійця Віктора Пастушка, який отримав поранення в боях під Слов’янськом, а на квартирному обліку НГУ простояв 22 роки.

«Віктор Пастушок – гвардієць, герой боїв під Слов’янськом, важко поранений бандитами Гіркіна в травні 2014. Чекав квартиру 22 роки. Сьогодні разом з командувачем НГУ Юрієм Аллеровим мали честь відсвяткувати з Віктором і його сім’єю новосілля. Затишку і тепла в новому будинку!» – сказав Арсен Аваков.

За словами командувача НГУ, забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей службовим житлом перебуває у нього на особливому контролі. Завдяки рівню фінансування в 2018 році, НГУ змогла провести реконструкцію і ремонт трьох гуртожитків на 247 ліжко/ місць в Миколаєві та Запоріжжі і ввести в експлуатацію житловий будинок на 90 квартир в Хмельницькому.

Крім того, НГУ отримала від Державної іпотечної установи 12 квартир в Олександрії Кіровоградської області, 13 квартир у Львові, ще 125 квартир придбано за рахунок відомчого бюджету.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що з 1 січня 2019 заробітна плата в Нацгвардії буде підвищена на 30%, протягом року буде реалізована низка додаткових програм для військовослужбовців, в числі яких і продовження забезпечення житлом.

Уже розпочато виплату грошової компенсації за купівлю житла 89-ти сім’ям військовослужбовців НГУ на загальну суму 40 млн. грн. Триває будівництво житлових будинків в Тернополі (72 квартири), Вінниці (72 квартири), Вишгороді (35 квартир) і Харкові (40 квартир, 64 кімнати, гуртожитки квартирного типу 256 койко-місць), введення в експлуатацію яких заплановано на 2019 рік.