Арсен Аваков: Заяви СК РФ про оголошення в міжнародний розшук громадян України – політично вмотивоване переслідування

Міністр внутрішніх справ оприлюднив офіційну позицію МВС щодо інформації в російських ЗМІ про оголошення в міжнародний розшук низки громадян України, в тому числі народного депутата Володимира Парасюка – за нібито вчинений ним у березні 2016 року напад на Генконсульство РФ у Львові і наругу над російським прапором.

«По-перше, згідно з обліками Генерального секретаріату Інтерполу за станом на 11.10.2017року В.З. Парасюк і інші громадяни України, які фігурують в зазначених публікаціях, в міжнародному розшуку не вважаються. По-друге, в котрий раз звертаю увагу, що Міжнародна організація кримінальної поліції – Інтерпол відповідно до положень Статуту не розглядає справи або діяльність військового, релігійного, політичного і расового характеру. Зрозуміло, що діяння, які нібито інкримінуються громадянам України, в тому числі народного депутата Верховної Ради є саме політично мотивовані провокаційні дії Слідчого комітету РФ – як і аналогічні рішення щодо Арсенія Яценюка, Рефата Чубарова, Дмитра Яроша та інших громадян нашої країни», – заявив Арсен Аваков.

МВС України, через Українське бюро Інтерполу направило звернення до генерального секретаріату Інтерполу, в якому висловила свою позицію про неприпустимість використання російською стороною каналів і механізмів Міжнародної організації кримінальної поліції – Інтерполу для політичного переслідування громадян України.

«Упевнений, що Інтерпол візьме до уваги позицію України з цього питання і, як завжди, не допустить використання механізмів і каналів МОКП – Інтерполу для політично мотивованого переслідування з боку РФ», – зазначив глава МВС.