Арсен Аваков: Завдяки справі Марківа ставлення італійських ЗМІ до подій в Україні змінилося

Протягом останнього року завдяки справі Віталія Марківа ставлення італійських ЗМІ щодо подій на сході України істотно змінилося.

Про це повідомив міністр МВС України Арсен Аваков під час Спеціального Київського безпекового форуму 2020 у п’ятницю, 23 жовтня.

Під час онлайн-включення з Італії, де глава МВС бере участь у судовому засіданні щодо бійця Нацгвардії, Арсен Аваков наголосив: «Звинувачення проти Марківа – це елементи гібридної війни, і ми маємо бути готові до їхніх проявів будь-де: і на фронті, і у пресі».

За його словами, на суді в Італії лунають заяви, які мають на меті виправдати терористів, виставляючи дії української влади як дії проти так званого «мирного населення», які не були нічим спровоковані.

«Дуже важливо зрозуміти: тут, у суді, – війна, гібридна війна, якої ще ніхто не переживав», – сказав міністр.

Водночас він повідомив, що багато в чому завдяки справі Марківа протягом останньому року ставлення італійських ЗМІ до цієї справи значно змінилося.

«Завдяки роботі італійських журналістів обстановка навколо цієї справи захиталася. Думаю, те, що ми робимо тут, відстоюючи свою позицію, є дуже важливим», – додав Арсен Аваков.

«Сьогодні важливе засідання, виступи захисту. Зараз виступив захисник від імені України, після перерви буде виступати особистий захисник Віталія. Сьогодні було представлено докази, які підтверджують абсурдність звинувачення проти Віталія. Ми дуже розраховуємо на справедливе правосуддя, і що рішення суду, яке буде проголошене не сьогодні, а, скоріш за все, на початку листопада, буде на користь Віталія, і Україні не буде завдано чергового гібридного удару», – підсумував глава МВС.