Арсен Аваков: Завдяки справі Марківа італійські ЗМІ виходять з-під впливу російської пропаганди

Протягом останнього року завдяки справі Віталія Марківа ставлення італійських ЗМІ про події на сході України суттєво змінилося. Те, що раніше під впливом російської пропаганди називали внутрішнім конфліктом в Україні, а не війною, зараз вже відображено в італійській пресі по-іншому.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час Спеціального Київського безпекового форуму 2020 в п’ятницю, 23 жовтня.

Під час онлайн-включення з Італії, де глава МВС бере участь у судовому засіданні у справі гвардійця, Арсен Аваков зазначив: «Звинувачення проти Марківа – це елемент гібридної війни. І до її проявів ми повинні бути готові всюди: на фронті, там, де рвуться міни, і в суді, і в пресі … »

Міністр зазначив, що справа Віталія Марківа змінило ситуацію в італійських ЗМІ, тепер європейські журналісти виходять з-під впливу російської пропаганди.

«Вийшов документальний фільм про справу Марківа на основі висновків італійських експертів «Не в тому місці, не в той час». І це дуже сильно вплинуло на обстановку навколо цієї справи тут, в Італії. Ми бачимо увагу італійської преси, в тому числі сьогодні тут в суді кілька провідних видань, і на минулому засіданні вони були. Думаю, те, що ми робимо і доводимо свою позицію – це дуже важливо», – заявив Арсен Аваков.

За його словами, на суді в Італії навіть сьогодні продовжують лунати заяви, які мають на меті виправдати терористів, виставляючи дії української влади як дії проти так званого «мирного населення», які не були нічим спровоковані.

«Дуже важливо зрозуміти, що це гібридна війна, дії якої ще ніхто не переживав», – додав міністр.

«В Європі і в усьому світі Росія проти України діє досить системно, але більшість міжнародних інституцій чітко розуміють реальну ситуацію. Ми співпрацюємо з Інтерполом та іншими партнерами, щоб знімати звинувачення проти нашої країни. Однак, як і в справі гвардійця Марківа, бувають абсурдні ситуації. Кожен наш солдат може розраховувати на нашу підтримку», – запевнив Арсен Аваков.

«Сьогодні важливе засідання, виступи захисту. Зараз виступив захисник від імені України, після перерви буде виступати особистий захисник Віталія. Сьогодні були представлені докази, що підтверджують абсурдність звинувачення проти нашого солдата. Ми дуже розраховуємо на справедливе правосуддя, і рішення суду, яке буде проголошено не сьогодні, а, швидше за все, на початку листопада, буде на користь Віталія, і Україні не буде завдано чергового гібридний удар», – підсумував глава МВС.