Арсен Аваков: Затримання підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета дає можливість вивести слідство у цій справі на новий рівень

Сьогодні Головне слідче управління Нацполіціі затримало підозрюваних у справі про вбивство Павла Шеремета. З санкції Генеральної прокуратури їм оголошені підозри у вбивстві відомого журналіста. Незабаром суд обере відповідні запобіжні заходи.

Про це сьогодні, 12 грудня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час брифінгу, який відбувся в МВС. У залі були присутні президент Володимир Зеленський і генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Зараз тривають слідчі дії, але це суспільно значуща справа, тому ми вважаємо за потрібне провести цей терміновий брифінг, вказав міністр МВС.

«Я підкреслюю, що мова йде тільки про оголошення підозр громадянам, які, на думку слідства, є фігурантами цієї справи. Це відомі публічні особи, тому ми вважаємо, що суспільне значення оприлюднення інформації щодо розслідування вбивства Павла Шеремета важливіше дотримання анонімності фігурантів» – заявив Арсен Аваков.

Перший заступник Глави НПУ – начальник кримінальної поліції Євген Коваль повідомив, що в процесі пошуку підозрюваних слідство Нацполіціі провело понад 800 виїмок інформації та документів, було допитано понад 3700 осіб, проведено 47 експертиз, оглянуто 577 будинків і близько 4300 квартир, оброблено 80 млн. телефонних з’єднань, досліджені відеозаписи з 221 камери спостереження.

Хоча все ще тривають активні слідчі дії щодо фігурантів, було прийнято рішення оприлюднити частину інформації, яка є у розпорядженні слідства. Як передбачено ст. 222 КПК України, було отримано відповідний дозвіл слідства на розголошення саме цього обсягу матеріалів і фактів.

Ця інформація не тільки сенсаційна, але і, на жаль, шокуюча. Однак українське суспільство має чітко усвідомлювати, де та межа, за якою патріотизм перетворюється в зраду своєї країни, а потім і в злочин, заявив Арсен Аваков.

«Це підсумок дуже складною і наполегливої ​​роботи справжніх фахівців і важливий крок до повного розкриття справи! Це дуже складна справа, в якій слідство вивчило тисячі оперативних матеріалів. Дякую за службу!»- подякував міністр.

Президент України Володимир Зеленський подякував правоохоронцям за дійсно велику роботу.

«Для нашої команди це була одна з пріоритетних кримінальних справ. Дуже багато відповідей ми сьогодні з вами отримали. Але є ще одне питання – хто замовник. Я впевнений, що на це питання обов’язково знайдеться відповідь вже наступної зустрічі», – заявив глава держави.

Під час брифінгу присутнім показали інтерактивну презентацію, яка ілюструє хід розслідування вбивства журналіста. Ця презентація містить записи телефонних розмов підозрюваних, тому організатори брифінгу заздалегідь вибачилися за обсценну лексику в цих розмовах.

Про обставини вбивства, розглянуті версії, а також про подібні злочини, вивчення яких вивело слідство на можливих виконавців, ви зможете подивитися в презентації:

https://prezi.com/view/ni3U5d45L6Succl9eExC/