Арсен Аваков: Затримано главу правління НАК “Нафтогаз України” Євген Бакулін

В рамках розслідування корупційних схем в газовій галузі, співробітниками МВС сьогодні затримано голову правління НАК “Нафтогаз України” Євген Бакулін.

Лише за три розслідуваним Слідчим управлінням МВС епізодами дії злочинної групи, сума збитків державі оцінюється в суму близько 4 мільярдів доларів США! І це далеко не повний перелік сумнівних схем і операцій, що потрапили під увагу наших слідчих.

Боюся, безкомпромісне розслідування, що ведеться сьогодні, призведе просто до колосальних цифр нанесених збитків і безлічі відомих персоналій, які мають до цього відношення. В тому числі, як в минулому, так і в нинішньому політикумі.

Мною прийнято рішення про розширення слідчо-оперативної групи, яка працює в цьому напрямку. Я попереджаю політиків про невтручання в розслідування. Попереджаю, що буду жорстко, в тому числі публічно реагувати на будь-які спроби чинити тиск на слідство.

Не як міністр, як звичайна людина скажу – цинізм і “простота” злодійства в ряді схем просто кричущі! Таке могло відбуватися тільки в атмосфері тотальної вседозволеності і потурання з боку верхів колишнього уряду, МВС і прокуратури.

Розслідування це важливо не тільки заради відновлення справедливості і повернення викраденого. Більше це важливо, як щеплення від корупції у новій владі!

****

ПО-ДРУГЕ ЗА СЬОГОДНІ.

В рамках кримінального розслідування розкрадання бюджетних коштів в Мінагрополітики України, сьогодні 21 березня співробітниками ГУБОЗ МВС України та Генеральної прокуратури України, проведені обшуки та ряд слідчих дій.

За підсумками обшуків, вилучено великі суми коштів у готівці.

  1. У першого заступника Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Симонова В.Є. вилучено: 1 млн. 717 тис. доларів США + 1 млн. 250 тис. грн + 9 тис. грн.
  2. У екс- Міністра аграрної політики Присяжнюка М.В. вилучено: 286 тис. доларів США + 659 тис. грн, кілька наручних годинників високу вартість відомих світових брендів.

Пишу тут про це публічно, крім офіційних повідомлень на сайті МВС, в який раз позначаючи штрихи до портрета колишньої корупційної системи. Вже говорив – такі розслідування важливі, як заради відновлення справедливості і повернення викраденого. Більше це важливо, як щеплення від корупції у новій владі. Особливо важливо тепер, коли паростки корупції в нових органах НОВОЇ влади знову пробивають собі дорогу.