Арсен Аваков: Застосування сили на вулиці повинно стати виключною прерогативою держави

Про це заявив міністр внутрішніх справ сьогодні, 2 червня 2017 року, в ході робочої поїздки в Дніпро.

 «Застосування сили на вулиці повинно бути виключною прерогативою держави. Адекватність застосування цієї сили повинна регулюватися законодавством і забезпечуватися контролем з боку громадських організацій та всіх державних вертикалей. Ми не допустимо, щоб якісь утворення, прикриваючись тими чи іншими прапорами, часто патріотичними, привласнювали собі право на насильство, і можливість штурмувати засідання міської чи обласної ради. Я вважаю, що кожен політичний лідер і кожна політична сила повинні цивілізовано вести діалог, для того щоб не страждали люди, і вже точно рядові поліцейські і гвардійці не отримували ні каліцтва, ні ран, коли йде ярмарок політичного марнославства», – підкреслив Арсен Аваков.

Глава МВС повідомив, що в Україні зараз функціонують 28 організацій, які використовують слово «поліція» в назві, а також іноді імітують уніформу і машини поліцейських, але до Нацполіції відношення не мають. Міністерство внутрішніх справ і Міністерство юстиції має намір навести порядок в цьому питанні.

«Разом з Міністерством юстиції ми наведемо порядок. У більшості випадків є чітка позиція обласних керівників. І я думаю, що ми повинні створити синергію прямої державної поліцейської вертикалі і місцевих органів влади, яким ми делегуємо невластиві поліцейські функції», – зазначив Арсен Аваков.

У свою чергу мер Дніпра Борис Філатов запевнив, що міська влада налаштована на координацію і взаємодію з Національною поліцією і повністю дотримуються рекомендацій МВС. Тому «муніципальна поліція», яка підпорядковується мерії міста, буде перейменована на «муніципальну гвардію». Національна поліція в країні одна.