Арсен Аваков запропонував компромісний варіант забезпечення безпеки на сході країни під час перехідного періоду

Міністр внутрішніх справ України пояснив, як він уявляє собі процедуру забезпечення безпеки під час виборів і перехідного періоду в цілому за допомогою спільного патрулювання Національної поліції України, спеціальної поліцейської місії ОБСЄ і представників територіальних громад в ОРДЛО.

Про це він повідомив в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1 + 1» у четвер 12 грудня.

«Всім не подобається «формула Штайнмайера», але в цій частині вона мені дуже подобається. Ми виходимо з того, що виборів не буде, поки не будуть розпущені всі незаконні формування. Вибори можуть проходити тільки під українським прапором, з українською ЦВК і всіма державними органами України. З іншого боку, в Мінських угодах записано «народна міліція». Її не існує в нашому законодавчому полі, і потрібно це питання вирішувати. Зараз існує «народна міліція ЛНР» і «народна міліція ДНР», але вони ж повинні бути розпущені. І ми знову шукаємо компроміс», – сказав він.

Арсен Аваков зазначив, що Україна готова після укладення дипломатами адекватної угоди ввести свої поліцейські сили і забезпечувати порядок.

«Ідея була така – ми вводимо свої поліцейські сили і формуємо, наприклад, патрулі з п’яти чоловік: двоє – з Національної поліції України, одна людина – зі спеціальної поліцейської місії ОБСЄ, і два представника територіальних громад, де проходять вибори», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Цей варіант узятий, зокрема, з досвіду врегулювання інших конфліктів в світі.

«Така ситуація була в Хорватії. Це перехідний період з роботою спеціальної складної поліцейської місії. Він триває недовго, він дуже важкий для самих поліцейських, адже може викликати конфлікти всередині і навіть жертви, тому що зіткнення все одно будуть виникати. Але, мабуть, іншого шляху немає. Це мінімальний обсяг складнощів, з якими ми зіткнемося, відновлюючи свій суверенітет», – вважає Арсен Аваков.