Арсен Аваков: Запоріжжя – 21-е місто країни, де приступив до роботи новий поліцейський патруль!

Міністр внутрішніх справ України взяв участь у церемонії складання Присяги патрульними поліцейськими Запоріжжя. Присягу на вірність Українському народові в Запоріжжі принесли 509 поліцейських.

«Вони – найкращі з 5,5 тисячі охочих (конкурс – 10 осіб на місце!). Вони пройшли жорсткий відбір і інтенсивне навчання на базі Дніпропетровського університету внутрішніх справ. Їх навчали досвідчені тренери з України та вимогливі інструктори з Канади і США. Наша нова команда: Кожен п’ятий патрульний – представниця прекрасної статі:

75% мають вищу освіту,

12% – учасники АТО… »,- повідомив глава МВС.

 Під час церемонії міністр внутрішніх справ вручив відомчі нагороди п’ятьом поліцейським -учасникам АТО за бойові заслуги і ратну роботу: старший лейтенант поліції Андрій Селін; капітан поліції Юрій ГРЕЧОК; капітан поліції Станіслав Орловський; капрал поліції Ігор Клименко; рядовий поліції Ростислав Зейналов.

«В добру путь, хлопці! Ми дали вам всі можливості: навчання, матеріально-технічне забезпечення, хорошу зарплату. Ваше завдання – Служити і Захищати Україну!» – підкреслив Арсен Аваков.

Начальником управління патрульної поліції Запоріжжя призначений старший лейтенант поліції Роман Пилипенко, який пройшов шлях від командира роти в патрульної поліції Києва до заступника начальника управління у Львові, має дві вищі освіти – юридичну (Правознавство) і економічну (Управління персоналом і економіка праці), має досвід роботи в спеціальному відділі боротьби з правопорушеннями в сфері інтелектуальної власності та високих технологій в УВС Донецької області.

Всього з сьогоднішнього дня в патрульної поліції України служить 9958 поліцейських в 21 місті України: Київ, Львів, Одеса, Харків, Ужгород-Мукачево, Миколаїв, Луцьк, Хмельницький, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Херсон, Вінниця, Чернігів, Кременчук, Черкаси, Полтава, Тернопіль, Житомир, Бориспіль і аеропорт Бориспіль, Чернівці, Запоріжжя.

«На цьому етапі реформи нам залишилося запустити патрульну вільну поліцію ще в 10 містах: Рівне, Суми, Кривий ріг, Кіровоград, Маріуполь, Слов’янськ-Краматорськ, Сєвєродонецьк-Лисичанськ-Рубіжне. Потім ми оголосимо повторні набори майже у всіх містах і в Запорізькій області (про це повідомляю вперше) – почнемо набір в нову патрульну поліцію Бердянськ і Мелітополь. Запрошуємо молодь!» – заявив міністр внутрішніх справ, – «А потім, нарівні з розвитком патрулів – ми впритул приступимо до наступних проектів нашої реформи. На черзі – дорожні патрульні, підготовка і запуск груп швидкого реагування в областях, програма дільничних інспекторів, спецназ КОРД, реформування слідства та карного розшуку, реформа системи освіти і підготовки поліцейських… і ще багато термінових, важливих, невідкладних кроків»

Глава МВС повідомив, що 19 квітня, у вівторок відбудеться запуск патрульної поліції в Рівному.

«Ми йдемо – крок за кроком – будуємо оновлену Національну поліцію України! Це непростий шлях – і ми раді тим, хто вірить і допомагає! Ми не боїмося скептиків і відкриті до дискусії, критики і порад. Хто сказав, що буде просто? Через війну і невіра песимістів – КРОК ЗА КРОКОМ робимо реформу!» – заявив Арсен Аваков.