Арсен Аваков: Замах на офіцера поліції на Закарпатті – спроба зупинити роботу ефективного підрозділу

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, сьогодні, 11 липня, на спеціальному брифінгу для журналістів наголосив, що спроби зупинити поліцію в її роботі – такі, як замах на співробітника поліції в Ужгороді, матимуть зворотний ефект: “Хочу заявити про те, що це в жодному разі нас не зупинить, а навпаки – зробить більш рішучими в цій боротьбі! “

Сьогодні близько 9 ранку в Ужгороді був обстріляний службовий автомобіль начальника управління захисту економіки Закарпаття ДЗЕ Національної поліції України Андрія Іванків. Поліцейський не постраждав, проте вогнепальне поранення отримала жінка, яка проходила повз.

Серед основних версій замаху – ефективна робота офіцера поліції по боротьбі з контрабандою та його безкомпромісна позиція щодо забезпечення законності виборчого процесу. Напередодні Андрій Іванків повідомив про підозру у привласненні 12,7 млн. грн.., виділених із держбюджету на реконструкцію контрольно-пропускного пункту “Ужгород”, екс-керівникові Закарпатської митниці.

«Це була спрямована акція з метою зупинити ефективно діючий підрозділ поліції, що бореться з контрабандою на Закарпатті», – заявив Арсен Аваков.

«Протягом кількох місяців поліцією проводилася системна атака на всю контрабандну структуру Західного регіону, і ми розуміємо, що ці недобросовісні люди намагаються таким способом чинити опір. Хочу заявити про те, що це в жодному разі нас не зупинить, а навпаки – зробить більш рішучими в цій боротьбі », – підкреслив глава відомства.

Також міністр заявив про існуючі передвиборні тенденції, коли на контрабандні гроші недобросовісні політики намагаються втрутитися у виборчий процес на Закарпатті, Львівській та Івано-Франківській областях.

«У нас достатньо сил і честі чинити цьому спротив», – запевнив Арсен Аваков.

Найбільш резонансні кримінальні провадження, спрямовані в суд за останній рік управлінням захисту економіки Закарпаття ДЗЕ Національної поліції України:

  • стосовно екс-керівника обласної митниці (збитки 13 млн. гривень);
  • щодо начальника облавтодору (розкрадання 2 млн. гривень);
  • щодо міського керівництва Ужгорода (розкрадання 6 млн. гривень);
  • стосовно заступника начальника обласного лісгоспу (збитки 2,6 млн. гривень);
  • задокументований факт отримання неправомірної вигоди главою Виноградівської РДА;
  • оголошення підозри в скоєнні злочину членам злочинної групи, яка організувала мережу закладів незаконного грального бізнесу.