Арсен Аваков: Замах на вбивство Аркадія Бабченко – спроба дестабілізації українського суспільства

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сьогодні, 30 травня 2018 року, коментуючи спецоперацію українських спецслужб.

«Запобігання замаху на журналіста Аркадія Бабченко в Києві ‑ не тільки ілюстрація відмінної роботи особисто Василя Грицака, офіцерів СБУ, Нацполіції і ГПУ, а й чітка відповідь на питання ‑ постійне джерело спроб дестабілізації українського суспільства розташоване в Росії», ‑ зазначив Арсен Аваков.

Подробиці “вбивства” журналіста. 29 травня 2018 року близько восьмої вечора Аркадій Бабченко повертався додому. Ввечері журналіст вийшов у магазин, а коли повертався, на вході у квартиру йому тричі вистрелили в спину.

Постріли почула дружина журналіста, яка в цей час була вдома. Вона ж викликала швидку. Бабченко «помер» у кареті швидкої допомоги, не доїхавши до лікарні.

Близько 23:30 поліція оприлюднила фоторобот ймовірного вбивці Аркадія Бабченка – чоловік 40-45 років з сивою бородою, 175-180 см зросту. Убивця ймовірно був одягнений у темно-синю бейсболку, джинсову куртку та джинси.

Слідчо-оперативна група працювала на місці злочину і в лікарні. Слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України».

Проте що Аркадій Бабченко живий стало відомо 30 травня, під час брифінгу глав СБУ і ГПУ. Вони повідомили, що вбивство відомого журналіста було інсценоване для того, щоб затримати злочинця, який дійсно збирався це зробити за грошову винагороду у розмірі 40 тисяч доларів.

 

Довідка:

Аркадій Бабченко – російський журналіст, блогер. Відкрито критикує путінський режим. Після початку переслідувань в Росії, переїхав на проживання до Праги, згодом до України.

Служив на Північному Кавказі, брав участь у першій та другій чеченських війнах. Після закінчення служби зайнявся журналістикою.

Працював військовим кореспондентом у низці російських видань, зокрема «Московський Комсомолець» і «Новая газета».  Як військовий кореспондент Бабченко брав участь у війні в Південній Осетії 2008 року.

Вперше популярність в Україні Бабченко здобув під час Революції Гідності. Тоді він був одним із небагатьох російських журналістів, які не лише об’єктивно висвітлювали події на Майдані, але й самі приїхали для цього в Київ.

У грудні 2013 року широкого розголосу набув, наприклад, блог Бабченка про Майдан, як втілення вільного духу Січі.

В лютому 2017 року Аркадій Бабченко повідомив, що в зв’язку з тим, що на його адресу і на адресу його родини неодноразово надходили погрози, вирішив тимчасово покинути Росію.

Як розповів в ефірі телеканалу ATR журналіст Айдер Муждабаєв, нещодавно Бабченко намагався оформити собі дозвіл на проживання у Чехії, але отримав відмову.

З серпня 2017 по травень 2018 року мешкав у Києві. Працював на кримськотатарському телеканалі ATR.