Арсен Аваков: Законодавство України про громадянство має бути вдосконалено

Міністр внутрішніх справ України вважає, що Парламент повинен чітко, твердо і недвозначно прописати права громадян України, доопрацювати процедури надання та позбавлення громадянства. Таку заяву він зробив у зв’язку з введенням Російською Федерацією з 31 липня 2017 року спрощеної процедури отримання громадянства для українців, народжених в СРСР.

Арсен Аваков переконаний, що одним із перших завдань українських парламентаріїв – доробка процедури отримання та позбавлення громадянства України. На його думку, ситуація з Саакашвілі, що отримала широкий розголос, вказує на недосконалість існуючої процедури отримання та позбавлення громадянства.

«З огляду на бурю емоцій і заяви про неправомірність позбавлення українського громадянства», Арсен Аваков пропонує Саакашвілі звернутися до суду. Глава МВС підкреслив, що в цьому контексті, незважаючи на політичні та особисті симпатії, повинен бути активізований демократичний правовий інститут оскарження рішень.

«Я буду радий, якщо Саакашвілі, зібравши всі формальні юридичні аргументи, в суді доведе правомірність своєї володіння українським паспортом, розвінчавши усі претензії», – підкреслив міністр.

Крім того, на думку керівника МВС, Верховна Рада в першочерговому порядку повинна зайнятися вдосконаленням чинного законодавства про громадянство, щоб в подальшому не виникали подібні інциденти і спекуляції на цю тему.

«Переконаний, що восени, з початком роботи Парламенту потрібно негайно вносити коригування в українське законодавство – більш ЧІТКО, ТВЕРДО і недвозначно прописавши процедури надання та позбавлення громадянства, непохитні права громадян України – незалежно від чиєї-небудь волі в самій Україні і за її межами. Щоб не було жодних казусів Саакашвілі, ні потирають рученята кремлівських мрійників, що ваблять червоними обкладинками паспортів замість наших красенів з тризубом! БУТИ громадянином УКРАЇНИ – ЧЕСТЬ!», – підкреслив Арсен Аваков.

Нагадаємо, 31 липня 2017 року, Президент РФ Володимир Путін підписав, схвалений Держдумою закон, який передбачає спрощений порядок надання громадянства українцям, а також присягу на вірність Росії при прийнятті її громадянства.

Згідно з документом при наданні українцям громадянства Росії у них не вимагатимуть обов’язкового зараз для всіх іноземців підтвердження про вихід з попереднього громадянства від компетентних органів країни того громадянства. Замість цього тільки для громадян України досить буде нотаріальної копії заяви про відмову від українського громадянства.

Арсен Аваков прокоментував ситуацію, пов’язану зі спрощенням порядку надання громадянства РФ українцям:

«Росія оголосила про спрощену процедуру отримання громадянства для українців, народжених в СРСР. Потираючи ручки, кремлівські дядька не можуть натішитися своєю черговою гібридної вигадці … Ось де народ український масово попре за російськими паспортами, а потім, дивись і українців то не залишиться – суцільно радянські російські громадяни …

Так от питання – а навіщо, навіть неосвіченій, забитій пропагандою «Раша ТВ» людині вступати в російське підданство і отримувати російський паспорт?

Може грошей більше заробляти стане, податки менші, якість життя вище? Якщо ви не живете в екрані Раша ТВ – то ні. Ніяк.

Може свобод ліберальних більше? Промовчу …

Може паспорт «безвізовіший» нашого українського? Може, заволодівши червоним російським паспортом у Криму, кримчани зажили як буржуа французької Рив’єри, дорого продають усі послуги натовпам відпочиваючих? Може двоголовий орел на червоному паспорті вбереже від санкцій російський бізнес? Може освіта для дітей в Курській, Білгородській областях краще Харківської? …

І всі ці різноманітні питання до чого я тут наводжу … Нехай! Якщо після трьох років війни, смертей і брехні принесених Росією українцям – все ще залишається ТОЙ ПРОСТАК, нехай навіть говорить не так як я слобожанським українським суржиком, а чистою лінгвістичною російською – і він хоче возз’єднається з «матінкою Росією» – нехай!… Терміново нехай бере собі російський паспорт! Тільки наше УКРАЇНСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО з такого роду вчинком сумісно бути не повинно. Ніяк.

У нас в країні недоліків багато. І влада часто погана, і за багато що соромно і купа всього недоробленого. Але ж і зроблено нами ох вже й не мало; закладено того, що дасть паростки дуже скоро – цього не відняти … Робимо всім світом, лаючись і дискутуючи, розвалюючи і творячи … І при всіх наших проблемах, озираючись на останні три роки – є про що сказати, і … навіть не побоюся цього слова – є чим пишатися! І це при війні з російською імперією, яка має нахабство пропонувати тепер нашим громадянам спрощене російське підданство … Більшості з нас важко оцінити зараз, як змінюється наша країна. На такому короткому історичному проміжку це важко усвідомити, рефлектуючи на сьогоднішні складнощі і проблеми, на президентства і уряди, що постійно змінюються… Але ж у самого завзятого скептика і критика все одно буде час для правди наодинці з собою. І навіть у скептиків НЕ буде жалю за втраченим громадянами, які кинулися до російського паспорту … Тому нехай йде, хто хоче. Я б навіть сказав – нехай котиться!»