Арсен Аваков: Закон про обіг зброї потребує більш детального опрацювання та публічного обговорення

Ухвалюючи закон про обіг зброї, необхідно зробити так, щоб зброя не потрапила в руки осіб з нестабільною психікою, злочинців, людей з залежностями і психічними розладами, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час брифінгу в Запоріжжі.

«Чи готові ви до того, що кожен громадянин України піде в магазин і купить пістолет?! Думаю що ні. Закон про легалізацію або про впорядкування продажу короткоствольної зброї повинен бути дуже детально опрацьовані, де необхідно передбачити достатньо обмежень, щоб люди з залежностями, психічними розладами та нестабільною психікою, а також злочинці не могли дістати його. Як це все виписати, для цього є вже готові приклади і світові напрацювання», – зазначив глава МВС.

Також Арсен Аваков відзначив, що існує дуже багато перешкод для прийняття парламентом України закону про вільний обіг короткоствольної вогнепальної зброї.

«Соціологія показує, що більшість громадян України проти того, щоб був вільний доступ до зброї. Це питання дискусійне. Національна поліція і Міністерство внутрішніх справ готові виконувати будь-яке рішення парламенту», – підкреслив міністр.