Арсен Аваков закликав політиків не спекулювати на темі повернення громадян додому і не перекручувати факти

Режим пропуску для українців, які досі знаходяться за кордоном, став більш жорстким. За рекомендацією тимчасової комісії з надзвичайної ситуації, Кабінет міністрів України прийняв рішення про припинення регулярного міжнародного пасажирського сполучення, однак будь-який громадянин України може повернутися на територію своєї країни пішки або на приватному автомобілі. Про це заявив міністр внутрішніх справ сьогодні, 28 березня, в ефірі програми «Головна тема» на ТРК «Україна».

«Останнім часом багато спекуляцій навіть від досвідчених політиків, коли вони фальсифікують факти, і видають брехню за правду. «Ви закрили кордони України для своїх громадян, а значить, порушили Конституцію». Це брехня. Ми закрили регулярні сполучення між країнами. Але будь-який громадянин України може прийти до кордонів України, і ми його приймемо. У наступні дні ще будуть авіарейси з далеких країн, щоб забрати всіх наших громадян. Але буде інший режим перевірок і примусова обсервація. Таке правило взяли для себе близько 15 європейських країн, ми тут далеко не новачки», – зазначив він.

Кожен з прибулих з-за кордону, по закінченню обсервації, пройде додаткове обстеження і тести на коронавірус. Якщо тести не виявлять хворобу, громадянин зможе перервати самоізоляцію, однак це не звільняє його від обов’язку дотримання режиму карантину.

Нагадаємо, вчора в пунктах пропуску на кордоні з Польщею спостерігалося значне збільшення пасажиропотоку на в’їзд в Україну. Прикордонники вжили всіх необхідних заходів, щоб прискорити пропуск громадян і розвантажити цей напрямок. До оформлення залучалися додаткові прикордонні наряди, працювали допоміжні смуги руху і додатковий транспорт.