Арсен Аваков: Закликаю всіх кандидатів вести виборчу кампанію відповідно до Закону і співпрацювати з МВС

МВС забезпечить безпеку і законність процедури під час позачергових виборів народних депутатів України. Про це сьогодні, 13 червня 2019, під час відеоселекторної наради повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Глава відомства зазначив, що демократія – це, перш за все, бездоганна процедура, тому закликав усіх кандидатів вести виборчу кампанію чесно, не застосовувати сумнівні і протизаконні схеми та співпрацювати з представниками МВС.

«Для того щоб гарантувати рівновіддаленість системи МВС на парламентських виборах, я вирішив не брати в них політичної участі – не балотуватися в народні депутати. Я, як міністр внутрішніх справ, чесно виконаю свої обов’язки з координації поліції, ДСНС, Держприкордонслужби, міграційної служби та Нацгвардії», – сказав Арсен Аваков.

В ході наради за участю територіальних підрозділів усіх ЦОВВ системи МВС була скоординована робота всіх відомств в період виборчої кампанії. Було визначено основну мету – забезпечити бездоганну процедуру виборів з одночасним якісним виконанням системної роботи міністерства.

Глава МВС підкреслив, що на час виборчої кампанії робоча група МВС відновила свою роботу і продовжує тісно співпрацювати з ЦВК і громадською організацією “Громадянська мережа “ОПОРА”. З 24 травня в регіонах працюють ситуаційні центри. На їх базі налагоджений збір інформації та забезпечується щоденний аналіз ситуації.

За попередні 20 днів зареєстровано 75 заяв і повідомлень про злочини та події, пов’язані з виборчим процесом, які в основному стосувалися фактів підкупу виборців (30 фактів) і незаконної агітації (25 випадків). За заявами про підкуп виборців відкрито дві кримінальні виробництва в Луганській області, складено 2 адміністративних протоколи, пов’язаних з порушенням правил агітації.

Починаючи з 15 по 28 липня, особовий склад Нацполіції буде переведений на посилений варіант несення служби.

Попередньо для забезпечення правопорядку планується залучити 70 тис. поліцейських, 13,5 тис. військовослужбовців НГУ і ДПСУ, в якості доданих сил – курсанти і співробітники вишів системи МВС.

Графіки несення служби сплановані таким чином, щоб кожен правоохоронець мав можливість проголосувати.

Також Міністр повідомив, що стосовно позачергових виборів народних депутатів триває розгляд з правової позиції в Конституційному суді. МВС має бути готове до будь-якого варіанту. Тому всі підрозділи готуються до забезпечення виборів незалежно від рішення Конституційного суду.

«Наша система гідно склала іспит на попередніх виборах Президента, суспільство та іноземні спостерігачі високо оцінили нашу роботу. Позиція МВС на будь-яких виборах буде незмінною – політична нейтральність, рівновіддаленість і неухильне забезпечення прав учасників», – підсумував Арсен Аваков.