Арсен Аваков заявив, що в справі Марківа вдалося встановити ряд важливих деталей

Сьогодні, 13 грудня, міністр внутрішніх справ обговорив справу з обвинувачення нацгвардійця Віталія Марківа з Уповноваженим з прав людини Людмилою Денисовою та Надзвичайним і Повноважним Послом Італії в Україні Давида Ла Чечілія.

«Слідчі Національної поліції України продовжують роботу у справі нацгвардійця Віталія Марківа, де останнім часом вдалося встановити ряд важливих деталей, здатних наблизити нас до істини», – повідомив міністр.

Арсен Аваков ще раз нагадав про зацікавленість МВС України в створенні спільної з італійським слідством робочої групи з метою більш глибокого і об’єктивного розслідування загибелі під Слов’янськом навесні 2014 р. італійського журналіста Андреа Роккеллі.

У рамках зустрічі Глави італійської дипломатичної місії офіційно повідомили про підсумки поїздки на минулому тижні в Мілан представників Секретаріату Уповноваженого з прав людини ВР України. Вони відвідали засудженого Віталія Марківа, який міститься в італійській виправній колонії «Опера».

Уповноважений з прав людини ВР України Людмила Денисова висловила подяку італійській стороні за надану можливість зустрітися з ув’язненим українським громадянином. Вона також наголосила на важливості неухильного дотримання прав Віталія Марківа відповідно до зобов’язань держав, визначених Загальною декларацією прав людини.

Людмила Денисова розповіла про своє звернення до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович з проханням тримати на контролі цю резонансну справу. Вона також наголосила на готовності України і адвокатів Віталія Марківа використовувати всі правові засоби для забезпечення справедливості і перегляду вироку суду першої інстанції в апеляційному порядку.

Крім того, сторони обговорили українсько-італійське співробітництво у протидії злочинності. Арсен Аваков повідомив послу, що українська сторона активно опрацьовує проект Угоди між Кабінетом міністрів України та Урядом Італійської Республіки про співробітництво в сфері безпеки. Цей документ покликаний замінити чинну застарілу Угоду 1993 року і зміцнити двосторонню взаємодію в правоохоронній сфері.

Довідка:

Віталій Марків був затриманий в Італії влітку 2017 р. за інспірованим  звинуваченням в причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі. Він був убитий 24 травня 2014 року під час бойових зіткнень сил АТО з бойовиками-сепаратистами Гіркіна в місті Слов’янськ Донецької області. За свідченнями українських військових, Віталій Марків не причетний до загибелі італійського репортера. На озброєнні Нацгвардії в той період не було важкої зброї, в тому числі мінометів, вогнем яких міг бути убитий іноземний фотограф. Він перебував на позиціях бойовиків проросійських незаконних збройних формувань і свідомо піддавав себе на небезпеку, не дивлячись на офіційні попередження посольства Італії і заклик не відвідувати зону бойових дій.

Суд міста Павія 12 липня 2019 р визнав військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа причетним до вбивства італійського журналіста Андреа Роккеллі та призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 24 роки. 20 листопада 2019 року була подана апеляційна скарга на це рішення. Очікується, що розгляд скарги Апеляційним судом округу Ломбардія почнеться в першій половині 2020 року.