Арсен Аваков: Забезпечення безпеки масових заходів неможливо без контакту з організаторами

Про це міністр внутрішніх справ України заявив на ІХ-му Київському Форумі з безпеки, коментуючи прояви агресії і масові безлади під час проведення акцій ЛГБТ-спільноти.

Журналісти поцікавилися станом громадської безпеки, зокрема, на громадських акціях, мітингах і зборах представників ЛГБТ-спільноти.

Глава МВС відповів, що на сьогодні заворушення і прояви агресії на масових акціях є не стільки проявом громадянської непокори, скільки спланованими акціями зовнішнього тиску і гібридної війни.

«Мене турбує питання безпеки будь-яких масових заходів, особливо після подій 31 серпня минулого року, коли були кинуті бойові гранати і багато людей загинуло і було поранено. Це я розглядаю як елемент гібридної атаки на нас», – сказав керівник правоохоронного відомства.

Разом з тим, глава МВС зазначив, що повноцінне забезпечення громадської безпеки неможливо без контакту з організаторами акцій. Він закликав їх співпрацювати з правоохоронцями, які завжди зможуть заздалегідь надати організовану допомогу і проконсультувати активістів щодо максимально безпечного проведення заходу.

«Кожна людина має право на протест і вираження своєї точки зору. І при цьому він повинен бути в безпеці. Якщо відповідні структури, співпрацюючи з нами, будуть консультуватися щодо режиму безпеки, ми, безумовно, будемо забезпечувати такий процес», – підкреслив Арсен Аваков.