Арсен Аваков: За це стояв Майдан – забезпечення громадянських прав

Звернення міністра внутрішніх справ України до службовців Національної поліції і Національної гвардії України

«Звертаюся до кожного співробітника Національної поліції і до кожного бійця Національної гвардії України. До моїх соратників!

Майже три роки ви захищаєте світ і безпеку нашої країни. Захищаєте на фронті, в зоні АТО, під вогнем агресора на вулицях міст і сіл, під кулями бандитів і терористів.

Ми докладаємо величезних зусиль, щоб ви були озброєні, навчені і готові протистояти ворогові і захищати спокій і життя наших громадян.

Але сьогодні я закликаю вас проявити ще одну дуже важливу якість правоохоронця – витримку, терпіння і вміння забезпечувати безпеку масових акцій.

Стаття 39 Конституції України гарантує право громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування.

Я підкреслю: акції повинні бути мирними, без зброї, а участь в них – добровільною!

Я вимагаю від Нацполіції і Нацгвардії забезпечити мирний характер проведення будь-масової акції і безпеку, як учасників, так і людей, що знаходяться поруч.

Правоохоронні органи України не є учасником політичного процесу.

Правоохоронні органи України забезпечать право громадян на проведення мирних масових акцій.

Але я наказую кожному співробітнику – приймати найжорсткіші заходи і припиняти спроби пронести або застосувати будь-яку зброю, спровокувати силове протистояння, створити ситуацію, яка несе небезпеку мирним громадянам, які не беруть участі в акції. Діяти швидко, рішуче і професійно.

Провокатори і баламути повинні бути затримані, знешкоджені і ізольовані. А їх причетність, вину і міру покарання визначить суд.

Наше завдання – забезпечення громадянських прав і безпеки кожної людини. За це стояв Майдан. Для цього ви отримуєте наказ виходити на вулиці.

У будь-якій ситуації – Служити і Захищати!

Міністр внутрішніх справ України

Арсен Аваков»