Арсен Аваков: За спільної ініціативи МВС та МОЗ в Україні з’явиться система аеромедичної евакуаці

Сьогодні, 17 березня, Уряд підтримав ініціативу Міністерства внутрішніх справ і Міністерства охорони здоров’я про створення Єдиного аеромедичного простору, що передбачає введення системи аеромедичної евакуації та авіаційної транспортної підтримки трансплантології.

Головним пріоритетом діяльності МВС завжди було і є життя і здоров’я українців. Саме з цією метою вводився масштабний проект зі створення Єдиної системи авіаційної безпеки та захисту населення, який є результатом роботи з Францією і компанією Airbus. Створення Єдиного аеромедичного простору повністю узгоджується з концепцією розвитку авіації МВС.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що мова йде про абсолютно новий рівень надання екстреної медичної допомоги, при якому людина отримає лікарську допомогу або буде доставлена в медустанову з будь-якого, навіть найвіддаленішого, куточка країни. Друга складова цієї програми – підтримка вітчизняної трансплантології. Це та галузь медицини, де успіх критично залежить, зокрема, від швидкості доставки реципієнта або органу до місця операції.

Арсен Аваков розповів, що на першому етапі пілотного впровадження аеромедичної евакуації будуть залучені нові сучасні вертольоти Airbus H-145, які будуть базуватися в містах Львів та Київ.

«Єдина система авіаційної безпеки і захисту МВС вийшла на новий рівень. Сьогодні Кабмін підтримав ініціативу МВС про створення Єдиного аеромедичного простору України: разом з Міністерством охорони здоров’я ми запускаємо систему аеромедичної евакуації та підтримки трансплантології силами авіації МВС. Вже з 1 квітня ми запускаємо пілотний проект у Львівському регіоні – це 7 областей: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька області. А з 1 травня вже підключаємо Київський регіон, він забезпечить допомогою Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та місто Київ. Сьогодні повністю готові до роботи дві вертолітні бази – у Львові та Києві. Далі система аеромедичної евакуації охопить всю Україну.

Таким чином, ми, у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та завдяки підтримці наших французьких партнерів, відроджуємо санавіацію, яка до сих пір існувала тільки теоретично. Вже на першому етапі як мінімум 7 млн. українців зможуть отримати максимально швидкий доступ до медичної допомоги в ситуаціях, загрозливих їх життю і здоров’ю», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Введення пілотного проекту дозволить розробити механізми взаємодії між авіаційними підрозділами МВС та медичними установами, набути практичного досвіду для масштабування цього проекту по всій території України.

З урахуванням того, що в питанні надання екстреної медичної допомоги час є критично важливим, період реагування на виліт вертольота складе від 5 до 30 хвилин, в залежності від обставин.

Цей проект – перший крок для повноцінного запуску системи аеромедичної евакуації на всій території України.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в 2021 році МВС запускає два масштабних проекти – систему аеромедичної евакуації та реформування гідрометеорологічної служби ДСНС.