Арсен Аваков: За рішенням головного санлікаря, поліція забезпечить примусову госпіталізацію інфікованих громадян

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про рішення Комісії з надзвичайних ситуацій залучити поліцію до примусової госпіталізації громадян, інфікованих коронавірусів, в разі відмови.

Нагадаємо, що сьогодні, 25 березня, відбулося засідання Комісії з надзвичайної ситуації під керівництвом прем’єр-міністра Дениса Шмигаль, а також засідання уряду. Кабмін прийняв рішення продовжити карантин на 30 днів, і ввести режим надзвичайної ситуації в усій країні до 24 квітня.

Відзначимо, що режим надзвичайної ситуації – це не режим надзвичайного стану. Конституційні права людини не порушуються і не припиняються. Однак додаткові обмеження все-таки накладаються. Основні положення карантину: максимальне обмеження пересування громадян, заборона масових заходів, закриття торгових точок, крім продуктових і зоомагазинів, аптек, СТО і заправок, масковий режим і заборона на користування громадським транспортом без спеціальних дозволів. Крім того, Нацполіція залучається для забезпечення госпіталізації інфікованих в разі відмови і контролює виконання режиму самоізоляції.

«Кабінет міністрів прийняв сьогодні постанову, згідно з яким за рішенням санітарного лікаря поліція забезпечить примусову госпіталізацію людини, у якої є підозри про інфікування коронавірусів. Це захід, який ми прийняли виходячи з того, що за останні дні було кілька випадків, коли людина, отримавши позитивний аналіз на коронавірус, втікала з лікарні і поліцейські її розшукували. Інші ж просто не хотіли госпіталізуватися. Така людина є розносником, хвороба може бути перенесена ним легко, іншим же, яких він заразить – можливо, «подарує смерть». Давайте ставиться до цього досить серйозно!» – сказав Арсен Аваков.

На 25 березня Нацполіцією оформлено понад 1500 адмінпротоколів про порушення правил карантину.

«Хочу подякувати всім тим, хто дотримується карантину – це головне, що нас рятує. Зараз у нас динаміка, яка дозволяє тримати ситуацію під контролем. Якщо жителі України будуть дотримуватися вимог карантину – ми зуміємо впоратися з цією ситуацією. Кожен день карантину – це врятовані життя», – підкреслив Арсен Аваков.