Арсен Аваков: За підтримки США відкрили сучасний «шут-хауз» для навчання КОРД

Міністр внутрішніх справ повідомив, що в даному комплексі спецназівці НПУ відпрацьовуватимуть дії штурмових груп зі звільнення приміщень від злочинців, в максимально наближених до реальності умовах. Також сьогодні відбувся випуск бійців КОРД Кіровограда та Запоріжжя.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, спільно з Секретарем Ради національної безпеки і оборони Олександром Турчиновим, Послом США в Україні Марі Йованович, лідером парламентської фракції «Народний фронт» Арсенієм Яценюком вручили сертифікати про успішне закінчення навчання 33 бійцям спецпідрозділу КОРД НПУ Кіровограда та Запоріжжя.

Під час навчання поліцейські отримали практичні навички вогневої підготовки, тактики дій в приміщенні і при затриманні автомобіля з порушниками, снайпінгу, вибухової справи, тактичної медицини і ножового бою. Крім цього, пройшли курс психологічної та правової підготовки. Навчання проводилося за методикою підготовки спецназу Адміністрації США по боротьбі з наркотиками, спецназу Прикордонного патруля США і групи спеціального призначення дивізіону «Техаські рейнджери», Служби Маршалів США та за підтримки Уряду США.

«Сьогодні ми презентуємо частину елементів підготовки спецпідрозділу КОРД. Ви знаходитесь на майданчику, де до кінця року буде закінчено цілий комплекс, що включає в себе все необхідне для підготовки правоохоронців в стрілецьких дисциплінах. Завдяки підтримці американських колег побудований «шут-хауз», один з елементів тактичного містечка для підготовки і тренування спецназу. Зазначу, в цілому КОРД включатиме лише кілька сотень людей на всю Україну. Ми раді, що в складі Національної поліції вже практично сформований, по суті, елітний загін спецназу, яким і є КОРД», – зазначив Арсен Аваков.

Проект будівництва «шут-хаусу» реалізований за фінансової підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні в стислі терміни (з червня 2016 року). Центр побудований за зразками і з урахуванням досвіду будівництва аналогічних об’єктів для підготовки кращих спецпідрозділів поліції іноземних держав і не має аналогів в Україні. Орієнтовна вартість будівництва «шут-хаусу» становить 450 тис. доларів США. Його особливістю є те, що вперше спецназівці Національної поліції України зможуть відпрацьовувати групові прийоми з тактики дій в приміщенні з використанням короткоствольної або довгоствольної вогнепальної зброї. На відміну від звичайних тирів під час тренувань поліцейські можуть вести вогонь не в одному, а в декількох напрямках одночасно, що дозволяє максимально наблизити тренування до реальних бойових умов щодо звільнення приміщень від озброєних злочинців, відпрацювання вправ зі звільнення заручників.

«Блазень-хауз» є частиною тактичного містечка для підготовки поліцейських «КОРД». Надалі також заплановано будівництво відкритого тиру, для відпрацювання вправ з вогневої підготовки, і спеціальної вишки для проведення практичних занять по штурмовому альпінізму.

Довідка

У період з 10 січня 2016 року до теперішнього часу в тренінговому центрі підготовки поліцейських підрозділів поліції особливого призначення «КОРД» (с. Віта-Поштова Києво-Святошинського району Київської області) підготовлено 276 співробітників підрозділів поліції особливого призначення категорії «А», які продовжили службу в підрозділах ГУНП м.Києва, Київської, Одеської, Харківської, Сумської, Житомирської, Рівненської, Донецької, Чернівецької, Закарпатської, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.

Поліцейські пройшли відбір з більш 2450 кандидатів, який складався з декількох етапів: тестування на визначення рівня фізичної та вогневої підготовки, психологічний тест (MMPI – 2), тест розумових здібностей (ORG – Eiq), тест на комунікабельність (індивідуальне інтерв’ю), 5 денний курс «Витривалості», а також 8-тижневий курс підвищення кваліфікації.