Арсен Аваков: За період карантину Нацполіція склала 10 303 адмінпротоколу за порушення встановлених обмежень

У числі найбільш масових порушників – торгові центри і підприємства громадського харчування. Лідером за порушеннями карантинних заходів серед точок громадського харчування стала Рівненська область. Про це міністр внутрішніх справ заявив сьогодні, 4 травня, під час засідання уряду.

Глава МВС Арсен Аваков повідомив статистику перевірок закладів громадського харчування і торгових точок:

«Національна поліція склала 10 303 протоколи про порушення карантинних норм. За останні три доби було перевірено 162 будівельних супермаркетів, в тому числі «Епіцентр К» і «Нова лінія». За підсумками перевірок 94 протоколу складено на супермаркети, 29 протоколів – саме на магазини «Епіцентр». 140 протоколів  щодо порушень об’єктів громадського харчування. У торгових центрах «Епіцентр» і «Нова лінія» були випадки, коли торгували меблями, предметами електроніки, іншим, що не передбачено умовами карантину. Тому буде відповідальність».

Перевірка встановила, що в кожній області були порушення. Лідером порушень в області об’єктів громадського харчування стала Рівненська – 26 випадків, коли з порушеннями працювали кафе і ресторани. Харківська 14, Донецька – 17, Запорізька область – 12.

У Києві порушували карантин «Виноградний хутір», «Моншер», «Велюр», «Фабіус».

«Всі ці кафе та ресторани порушили вимоги карантину – складено адміністративні протоколи. Сподіваюся, що суди нас підтримають. Зараз всі ці заклади закриті і виконують наші вимоги», – сказав міністр.

У той же час глава МВС зазначив, що за час карантину Нацполіція зареєструвала зменшення кількості тяжких злочинів під час карантину. Зокрема, кількість умисних вбивств зменшилася на 36%, тяжких тілесних ушкоджень – 68%, розбій – 36%, грабежі – 50%.