Арсен Аваков: За фактом пожежі на нафтобазі відкрито кримінальне провадження

Наразі слідчими розглядаються 4 версії виникнення пожежі нафтобазі в Васильківському районі. Про це Міністр внутрішніх справ повідомив сьогодні під час засідання Уряду.

8 червня 2015 року Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 273 КК України (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах, що спричинило тяжкі наслідки). Санкція статті передбачає позбавлення волі від 2-х до 10-ти років.

Створено посилену слідчо-оперативна група з числа досвідчених співробітників слідства і оперативних підрозділів.

Під час розслідування перевіряються кілька версій скоєння злочину:

– порушення правил безпеки на вибухонебезпечному підприємстві при експлуатації обладнання для перекачки та змішування паливно-мастильних матеріалів, проведенні зварювальних робіт або поводженні з вогнем;

– недотримання обслуговуючим персоналом технологічного процесу, невідповідність технічного стану обладнання нафтобази;

– навмисний підпал з метою дискредитації групи компаній «БРСМ-Нафта» і примусу власників до передачі активів компанії конкурентам;

– підпал з метою приховування розтрати керівництвом компанії «БРСМ-Нафта» паливно-мастильних матеріалів і отримання страхової компенсації.

В ході слідства з’ясовано, що діяльність по переробці і реалізації нафтопродуктів на цій базі здійснювалася без відповідних дозволів.

Державна архітектурно-будівельна інспекція проінформувала про відсутність будь-якої інформації щодо цього об’єкта. Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки також не має відомостей про діяльність даної нафтобази.

– На даний момент проведено три первинних огляду місця події та прилеглої території. Більш детальний огляд буде проведено після завершення робіт, пов’язаних з гасінням пожежі, – підкреслив Арсен Аваков.