Арсен Аваков: З Європейською бізнес асоціацією обговорили, як побудувати в Україні безпечне, комфортне і законне бізнес-середовище

Сьогодні, 13 березня 2018 року, міністр внутрішніх справ зустрівся з представниками Європейської бізнес асоціації – найчисельнішого об’єднання 900 бізнес-компаній в Україні. Відзначимо Арсен Аваков став першим міністром внутрішніх справ, який провів подібну зустріч.

Сторони обговорили співпрацю бізнесу та правоохоронних органів у протидії злочинам у сфері економіки, інтелектуальної власності, крадіжок з великовантажного транспорту та мереж логістичних перевезень, а також захисті телекомунікаційних мереж.

В свою чергу Міністр розказав представникам великих національних та міжнародний компаній про пріоритетні напрямки діяльності Міністерства в 2018 році, рівень безпеки в країні, а також реформу правоохоронних органів. Він також повідомив, що ініціюватиме низку зустрічей представників бізнесу із керівництвом Національної поліції України аби налагодити конструктивний діалог та вирішити проблемні питання.

«При всіх труднощах, з якими ми стикнулися, ми бачимо, що суспільство сприймає поліцейських все краще. Звісно, ми маємо певні проблеми в системі. Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції постійно затримує недобросовісних правоохоронців, які не чисті на руку або “кришують” заборонений бізнес. Але це все робочі моменти. Реформа закінчиться тільки тоді, коли керівні посади займе молодь, яка зараз починає свій робочий шлях», – сказав міністр.

Арсен Аваков нагадав, що міністерство внутрішніх справ – це вже давно не міністерство міліції.

«В основі держави є закон, порядок і чітко діюча економіка. І МВС – це цивільна інституція, на чолі якої знаходиться міністр, який є лобістом і супервайзером ключових органів виконавчої влади», – зазначив він.

Арсен Аваков наголосив, що велику проблему для бізнесу становлять економічні злочини. І важливо розуміти, що боротися з ними тільки силовими методами майже не можливо. Тому, за словами міністра, ними повинні займатися аналітичні центри.

«Ми створили у Нацполіції новий Департамент захисту економіки. Але протягом тривалого терміну я дискутую і наполягаю на тому, що поліція, як і інші правоохоронні органи, не повинна займатися розслідуваннями економічних злочинів. Мова йде про те, щоб створити Службу фінансових розслідувань, це має бути аналітичний орган, головна зброя якого – аналіз ситуації, що відбувається», – сказав Арсен Аваков.

 

Довідка

Європейська Бізнес Асоціація була заснована в 1999 році за підтримки Європейської Комісії в Україні. Найбільш впливове та найчисельніше об’єднання бізнесу в Україні, працює для того, аби дати компаніям можливість спільними зусиллями вирішити важливі для інвестиційного клімату України питання та покращити його на користь індустрії, суспільства, економіки та країни в цілому.

Об’єднує більш ніж 900 компаній, Європейська бізнес асоціація є однією з наймасштабніших спільнот бізнесу, які працюють на українському ринку.

Європейська Бізнес Асоціація та її команда – GR-радники, які допомагають у налагодженні партнерських відносин з урядом, встановлення ділових зв’язків з кращими міжнародними та українськими компаніями.

Активності та сфери діяльності Асоціації:

  • захист інтересів іноземних та вітчизняних інвесторів на найвищому державному рівні;
  • сприяння співпраці компаній-членів і налагодження тісних контактів між ними;
  • допомога підприємствам у розвитку на українському ринку, включаючи можливості PR;
  • забезпечення компаній-членів комплексною інформацією про те, що відбувається в країні та її регуляторному полі.

Європейська Бізнес Асоціація допомагає бізнесу охопити всю країну завдяки зв’язкам між офісами, що розташовані в Дніпрі, Києві, Львові, Одесі та Харкові. Донецькі компанії представлені Робочою групою підтримки бізнесу в АТО.

Асоціація активно сприяє розвитку співробітництва між Україною та ЄС.