Арсен Аваков: З виконавчим віце-президентом Інституту миру США Вільямом Тейлором намітили перспективи реалізації Механізму Малих Кроків Донбасом

Сьогодні, 15 листопада 2018 року, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представив екс-послу США в Україні, віце-президенту Інституту миру США, Вільяму Тейлору Стратегію відновлення цілісності України і деокупацію Донбасу: «Механізм малих кроків».

Під час зустрічі співрозмовники обговорили ситуацію в країні, механізми звільнення і реінтеграції окупованих територій. Сторони погодилися, що ідеологічно пропагандистська, кадрова та військова підтримка так званих ДНР і ЛНР спрямована на використання конфлікту в руйнуванні української державності, а поява «сепаратистських» рухів та мілітаристських угруповань в східному регіоні України – це, однозначно, продукт і результат цілеспрямованих зусиль російських спецслужб за підтримки російської влади.

«Протягом останніх чотирьох років цивілізоване міжнародне співтовариство допомагає нам в цій нерівній боротьбі, намагаючись знайти оптимальні шляхи відновлення територіальної цілісності і суверенітету держави, і припинити конфлікт, який вже забрав сотні життів і змусив понад півтора мільйона людей покинути свої будинки. При цьому, на жаль, «Мінські домовленості», які залишаються єдиним інституційним планом про припинення бойових дій, по суті, ведуть до заморожування, а не вирішення конфлікту на Донбасі», – зазначив Арсен Аваков.

Глава МВС зазначив, що звільнення території від окупантів і повернення контролю над східним кордоном буде поліцейською операцією із залученням миротворчих сил, а не військових. Бачення міністра цього процесу відображено в Стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу: «Механізм малих кроків». В результаті реалізації Плану на звільненій території відновлюється системна робота органів влади, підвищується якість життя людей, забезпечується безпека і правопорядок, нормалізуються всі процеси життєдіяльності.

Арсен Аваков подякував співрозмовнику за інтерес з боку Інституту миру США до запропонованої на його розгляд Стратегії, окремо відзначивши особистий вагомий дипломатичний досвід і знання України самим Вільямом Тейлором, який в період з 2006 по 2009 року обіймав посаду Надзвичайного і Повноважного посла США в Україні.

«Авторитет і досвід Інституту миру США нам би став в нагоді на подальшому етапі відновлення звільнених територій, включаючи соціально-економічну та гуманітарну складову», – підкреслив міністр.

Довідка:

Інститут миру США (United States Institute of Peace) є незалежною державною інституцією, яка здійснює діяльність, спрямовану на запобігання і врегулювання конфліктів, підтримання миру і стабільності в світі. Фахівці Інституту керують мирними переговорами і консультують уряд; навчають поліцейських і релігійних лідерів; підтримують групи, спільноти, які виступають проти екстремізму.

Вільям Тейлор (англ. William B. Taylor) – американський дипломат, офіцер армії – дослужився до чину капітана. Працював координатором допомоги США країнам колишнього Радянського Союзу та Східної Європи (1992-2002), потім в Афганістані (2002-2003). У період з 2006 по 2009 рр. – 6-й Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні