Арсен Аваков: З Послом Республіки Італія погодили розширення співпраці в правоохоронній сфері

20 березня 2018 міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечілія. Сторони обговорили розширення двостороннього співробітництва правоохоронних відомств двох країн, зокрема, в сфері протидії організованої злочинності.

«Ми розраховуємо на продовження конструктивного співробітництва та активну підтримку зусиль України в реформуванні громадянського сектора безпеки з боку Республіки Італії. Італія відіграє важливу роль в загальноєвропейській системі протидії організованій злочинності. Саме тому, з урахуванням сучасних викликів і загроз, вважаю за доцільне посилення двостороннього формату взаємодії, включаючи обмін оперативною інформацією», – зазначив Арсен Аваков.

Український міністр висловив надію, що Італія збереже і при необхідності посилить санкції щодо Російської Федерації, чия агресивна політика та посягання на територіальну цілісність України є загрозою для всього цивілізованого світу.

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Давіде Ла Чечілія запевнив, що Італія підтримує Україну на шляху реформ і високо оцінює ті результати, які вже досягнуті правоохоронним відомством України.

Крім того, Арсен Аваков та Давіде Ла Чечілія обговорили ситуацію навколо військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа, який більше півроку продовжує залишатися під арештом в Італії. Українська сторона повідомила про ряд публічних акцій, які провели представники українських громад перед посольствами Італійської Республіки в деяких державах Європи і США. Українці звернулися до органів юстиції Італії із закликом прискорити судовий розгляд справи Марківа.

Міністр внутрішніх справ України та Посол Італійської Республіки позитивно оцінили завершення досудового розслідування у цій справі, висловивши загальну надію, що судовий розгляд буде об’єктивним і неупередженим.

Арсен Аваков підкреслив, що італійська сторона так і не відгукнулася на пропозицію про створення спільної слідчої групи для ефективної взаємодії в зборі доказових матеріалів і допитах свідків.

«Мені шкода, що італійське слідство, як випливає з інтерв’ю адвоката Раффалелле делла Валле, не взяло до уваги корисні, на наш погляд свідчення, зібрані стороною захисту в Україні. Ще раз хотів би висловити своє особисте переконання, що український солдат Віталій Марків не має ніякого відношення до трагічної смерті італійського фоторепортера Андреа Роккеллі», – зазначив міністр.

Глава МВС додав, що управління СБУ в Донецькій області продовжує розслідування обставин загибелі А. Роккеллі і А. Миронова 24 травня 2014 року в околицях Слов’янська. Глава відомства зазначив, що пропозиція української сторони на адресу італійських правоохоронних органів про спільне проведення слідчих заходів залишається в силі.