Арсен Аваков: З Послом Італії в Україні обговорили обмін інформацією оперативних баз даних для протидії організованій злочинності

Сьогодні, 15 лютого 2017 року, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і Посол Італійської Республіки в Україні Давида Ла Чечілія обговорили перспективи взаємодії в сфері безпеки і громадського порядку, а також можливості більш активного залучення Італії до підтримки реформування сектору цивільної безпеки України.

Арсен Аваков ознайомив Посла з сутністю реформи правоохоронного відомства України. При цьому глава МВС зазначив, що першочерговим інтересом для України в процесі реформування цивільного сектора безпеки держави є практика застосування позитивних форм і методів діяльності правоохоронних систем країн ЄС. З метою обміну таким досвідом, за результатами домовленостей міністрів внутрішніх справ України та Італії, досягнутими раніше в Римі навесні 2015 року, була створена відповідна міжвідомча експертна робоча група.

«Спираючись на підтримку і багаторічний досвід наших європейських партнерів, ми готові до послідовних, вольових рішень на шляху реформ і масштабних змін в системі національних правоохоронних органів», – підкреслив Арсен Аваков.

У свою чергу Давида Ла Чечілія високо оцінив заходи, вжиті МВС України в контексті виконання критеріїв для скасування ЄС візового режиму з Україною, а також домовленостей в рамках Угоди про асоціацію, і запевнив, що в період свого головування в G-7 Італія буде всіляко підтримувати Україна. Зокрема, як зазначив посол, протягом 2017 року планується проведення близько 50 спільних заходів, пов’язаних зі співробітництвом у сфері безпеки і забезпечення громадського порядку.

Сторони виступили за необхідність активізації ефективного і скоординованої взаємодії правоохоронних органів України та Італії, щоб гарантувати належний рівень безпеки в Європі і спільними зусиллями протидіяти злочинності і міжнародного тероризму. У цьому контексті Арсен Аваков запропонував розглянути можливість укладення окремої двосторонньої угоди з обміну оперативними даними про транскордонною організованою злочинності.

Учасники зустрічі визнали успішною імплементацію підписаного в Римі в наприкінці 2015 року Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про взаємне визнання та обмін посвідчень водія.

«Чинна Угода користується попитом у  українців, які постійно або тимчасово проживають в Італії. Станом на кінець 2016 року в Головний сервісний центр МВС безпосередньо від територіальних підрозділів Міністерства інфраструктури і транспорту Італійської Республіки (Uffici Motorizzazione) надійшло понад 2500 запитів українських громадян на обмін водійських посвідчень. Спрощена процедура дозволила громадянам України, які проживають в Італії, заощадити значну суму грошей. Попередня процедура обміну посвідчень шляхом перескладання іспитів обходилася заявнику від 600 до 1000 євро», – зазначив міністр внутрішніх справ України.