Арсен Аваков: З мером Дніпра і головою ДОДА домовилися про спільну програму зміцнення річкового патруля в Дніпрі і області

Сьогодні, 2 червня 2017 року, під час робочої поїздки в Дніпро міністр внутрішніх справ проінспектував готовність до несення служби патрульної поліції на воді, а також ознайомився з технічним оснащенням спецвідділу.

Підрозділ з охорони громадської безпеки та порядку уздовж прибережної захисної смуги в Дніпропетровській області функціонує з 6 червня 2016 року. Завдання підрозділу: забезпечення безпеки руху на воді; превенція і боротьба з браконьєрством; припинення правопорушень і профілактична робота з відпочивальниками на водоймах.

«Патрульна поліція на воді охороняє акваторію Дніпра, Самари, Орелі і Мокрої Сури в межах Дніпропетровської області. Несення служби забезпечується – цілодобово – трьома катерами «UMC-450», які обладнані двигунами Suzuki, потужністю 70 кінських сил, радіостанціями, спеціальними звуковими і світловими приладами», – повідомив Арсен Аваков.

Патрульна поліція здійснює охорону громадської безпеки і порядку уздовж прибережної захисної смуги:

– річки Дніпро від Дніпродзержинської ГЕС місто Кам’янське до села Перше Травня Солонянського району, селища Осокорівка Синельниківського району;

– річки Самара та її приток в межах Дніпропетровської області;

– річки Оріль та її приток в межах Дніпропетровської області;

– річки Мокра Сура і її приток в межах Дніпропетровської області.

Під час огляду техніки і спілкування з особовим складом річкової поліції Арсен Аваков підкреслив, що необхідно продовжити інвестування в оновлення технічного оснащення та поліпшення умов роботи співробітників поліції, щоб ті, в свою чергу, змогли оперативно реагувати і належним чином забезпечувати безпеку українських громадян.

Представники місцевої влади підтримали позицію голови МВС і висловлюють готовність до співпраці в сфері забезпечення порядку і безпеки в Дніпрі і Дніпропетровській області. Відзначимо, 2 червня 2017 року, під час урочистої передачі електромобілів Mitsubishi для Нацполіції Дніпра і Дніпропетровській області, заходів Дніпра Борис Філатов повідомив, що місцеві органи влади готові виділити 10 млн. грн. бюджетних коштів на технічне переоснащення місцевих підрозділів поліції.

Довідка:

У 2017 році підрозділом з охорони громадської безпеки та порядку уздовж прибережної захисної смуги в Дніпропетровській області виявлено 1877 одиниць заборонених знарядь лову, а саме 150 902 метри рибальських сіток (1084 шт.), 165 доріжок, 292 екранів, 78 раколовок, 52 павуків, електровудки, остроги.

Також виявлено 119 браконьєрів, щодо яких були складені адміністративні протоколи за ст.85 КУпАП «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу».

Складено 165 адміністративних матеріалів, з яких 6 – за керування в стані сп’яніння (ст. 130 КУпАП).

У сфері протидії злочинам проти довкілля виявлено та задокументовано 7 кримінальних правопорушень, а саме 5 – за ст. 249 КК «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом» і 2 – за ст. 252 КК «Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду».