Арсен Аваков: З керівником Управління протидії наркозлочинності США домовились про створення спільної контактної групидля протидії міжнародному наркотрафіку

16 квітня 2018 року, в ході робочої поїздки до США, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зустрівся з керівником Управління протидії наркозлочинності Мін`юсту США (DEA) Робертом Паттерсоном. Сторони також домовились про підготовку інструкторів для Нацполіції України,обмін оперативною інформацією та підписання Меморандуму щодо співробітництва між НПУ і DEA USA.

«Для нас дуже важлива співпраця з іноземними правоохоронними органами, зокрема в питаннях протидії наркозлочинності. Сьогодні злочинні угруповання діють не тільки в рамках кордонів однієї країни, вони активно використовують інноваційні технології, цифрові платіжні платформи та віртуальну криптовалюту. І в цьому випадку, для збору електронних доказів, необхідно організувати взаємодію з іншими органами, в тому числі й на міжнародному рівні»,-  зазначив глава МВС.

Арсен Аваков повідомив, що найближчим часом Національна поліція України та Управління протидії наркозлочинності DEA USA підпишуть Меморандум про співробітництво.

«Українська та американська сторони дійшли домовленості про створення спільної контактної групи «Україна – Туреччина – DEA» для протидії транскордонним організованим злочинним групам та незаконному обігу наркотиків. Окрім цього, наші поліцейські пройдуть навчання в DEA, а Управління США направить свого фахівця для постійної роботи та консультування до України», –  додав міністр.

Відзначимо, що в липні 2017 року між Національною поліцією і американською стороною було підписано План спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги Департаменту протидії наркозлочинності НПУ. Даним документом передбачена довгострокова фінансова підтримка розвитку Департаменту за зразком передових правоохоронних органів, які ведуть боротьбу з наркобізнесом. США вже виділило перший транш в розмірі 1 млн. доларів.

Довідка:

Управління боротьби з наркотиками (Drug Enforcement Administration «DEA» створене 1 липня 1973 року за пропозицією президента Р. Ніксона  агентство у складі Міністерства юстиції США. Його завдання: забезпечувати застосування і дотримання федерального законодавства про наркотики і притягати до відповідальності особи і організації, що займаються виробництвом і розповсюдженням наркотичних засобів. У повноваження агентства входить не тільки контроль за обігом наркотиків всередині країни, а й припинення виробництва цих речовин в іноземних державах. Зараз в DEA налічується понад 4600 спеціальних агентів, 680 аналітиків і 4100 співробітників допоміжного персоналу, включаючи фахівців-хіміків, слідчих по контролю за витоком прекурсорів та наркотичних ліків, а також адміністративних працівників.