Арсен Аваков: З італійськими партнерами обговорюється можливість придбання спеціальних кораблів для ДСНС України

Про це йшлося під час робочого візиту делегації МВС України на чолі з міністром Арсеном Аваковим в Італію.

В рамках візиту Арсен Аваков, разом з керівником ДСНС Миколою Чечоткіним і контр-адміралом, начальником регіонального управління морської охорони Олегом Костуром обговорили можливість придбання спеціальних кораблів для рятувальників з одним із лідерів італійської суднобудівної галузі – T. Mariotti та Італійським державним експортним агентством.

«Для нас надзвичайно важливим є розвиток нашої Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби. І для належного реагування на ті виклики, які стоять перед нами, ми повинні забезпечити їх кращими зразками техніки. У тому числі – спеціалізованими кораблями », – зазначив Арсен Аваков.

Глава МВС окремо підкреслив, що іншим важливим напрямком роботи є гуманітарне розмінування, зокрема акваторії водних об’єктів.

«В умовах окупації Російською Федерацією Криму і частини Донбасу для нас принципова безпека в межах акваторії Азовського моря. Ми збільшуємо там присутність підрозділів МВС, а саме ДСНС і Держприкордонслужби. Важливим напрямком є ​​розмінування акваторії. З початку залучення, з липня 2014 року, тільки на території Донецької області на наявність вибухонебезпечних предметів перевірені ділянки акваторії загальною площею 45,36 га. В цілому, за 5 років ДСНС знешкодила 22000 вибухонебезпечних предметів. Наявність спеціальних кораблів для рятувальників вкрай важлива», – сказав Арсен Аваков.

 

Також варто відзначити – щорічно в Чорному морі на території Кінбурнської коси проводяться роботи з приведення берегової зони і підводного акваторії в безпечний стан.

Цієї весни з морського дна піротехніки ДСНС Миколаївської області підняли 55 артилерійських снарядів різного калібру, 7 підривних зарядів та 1 авіабомбу. Обстежили майже 3 га потенційно небезпечної площі. Всі знахідки транспортували на сушу і знищили шляхом контрольованого підриву.

Розвиток морської складової ДСНС надзвичайно необхідно ще й тому, що тільки за перше півріччя 2020 року на воді в Україні загинуло близько 800 осіб. Українські рятувальники повинні мати можливість оперативно та ефективно надати допомогу нашим громадянам.

За словами міністра, Україна зацікавлена ​​в отриманні сучасних швидкісних рятувальних кораблів, які зможуть проводити рятувальні операції на воді, в тому числі при штормовій погоді, водолазних роботах, а також з гуманітарного розмінування на воді.

Крім того, українська сторона висловила інтерес до отримання кораблів більшого класу з можливістю базування на них рятувального вертольота. Для Державної прикордонної служби необхідно два таких корабля, для ДСНС – один.

Корабель такого класу планується використовувати в якості командно-штабного центру при ліквідації надзвичайних ситуацій на морі.

Варто відзначити, що Італійське державне експортне агентство SACE може підтримати спільні українсько-італійські проекти і забезпечити їх фінансування за рахунок кредитних коштів італійських банків та уряду.

Окремо Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відзначив, що обов’язкова умова, у разі прийняття рішення про співпрацю з італійськими суднобудівниками, – локалізація виробництва з використанням потужностей українських підприємств і передачі їм відповідних технологій та навичок.