Арсен Аваков: З делегацією Американської Ради із зовнішньої політики обговорили перспективи України в умовах військової агресії РФ

Сьогодні, 6 квітня 2018 року, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков провів зустріч з представниками делегації Американської Ради з питань зовнішньої політики. Сторони обговорили ефективність міжнародних санкцій, співпрацю в сфері безпеки і стан реформування МВС.

У заході взяли участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, заступник міністра Тетяна Ковальчук, делегацію США представили: президент Американської Ради із зовнішньої політики Герман Пірчнер, старший консультант Міністерства оборони США Вільям Шнайдер молодший, глава комітету Українського конгресу Америки Ендрю Футей, радник Американської консалтингової групи із зовнішньої політики Борис Потапенко.

«Я хочу, щоб ви розуміли, що ми знаходимося під тиском РФ вже 5-ий рік. Гібридна війна вже триває довше другої світової війни. Припускаємо, що вирішення ситуації на сході країни можливе за допомогою військового сценарію або досягнення примирення шляхом складних домовленостей. І ми розуміємо, що звільнення території Донбасу та відновлення контролю над східним кордоном може стати поліцейською операцією із залученням миротворчих сил, а не військовою. Сили МВС вже зараз готуються до процесу деокупації», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Арсен Аваков підкреслив, що не дивлячись на російську військову агресію, в Україні проводяться глобальні реформи всіх державних інститутів, поліпшуються соціальні стандарти, змінюється сама ідеологія державного сервісу.

«На початку цього року ми маємо найнижчий рівень вбивств. У 1997 році в Україні було вчинено  4,7 тис. вбивств, в 2018 році – 1,5 тис. Насправді феноменальні цифри, враховуючи, що у нас війна. Ми бачимо ефективність роботи поліції на вулицях. Патрулювання, яке ми ввели 2,5 роки тому, дає свої плоди. Рівень довіри до Нацполіції – 39,3%, тоді як в грудні 2013 року довіра до міліції становила менше 1%. Зростає довіра до всіх наших підрозділів, що реформуються», – підкреслив глава МВС.

Представники американської сторони відзначили позитивні зміни і досягнення України.

«Для країни в стані війни, Україна досягла значного прогресу. Успішні реформи, економічне зростання України – все це допоможе країні отримати підтримку і співпрацю інших держав, тим самим створить противагу Росії в спробах відновити свій вплив. Спроби РФ розділити Україну на частини діють як зворотний механізм – народ згуртується, і ми зможемо спостерігати “відродження” України», – повідомив президент Американської ради із зовнішньої політики Герман Пірчнер.

Відзначимо, що 3 квітня 2018 року представники Аналітичного центру відвідали прифронтову Авдіївку провівши інспекцію безпеки і життєзабезпечення цивільного населення.

В ході зустрічі Арсен Аваков презентував гостям один з проектів по реабілітації учасників бойових дій для допомоги в подоланні військового посттравматичного синдрому.

«Ми реалізували проект з працевлаштування 200 ветеранів, який діє вже більше року. Бійці, які після АТО через поранення або з інших причин не змогли повернутися на роботу – роблять своїми руками мед і різні солодощі на його основі. Це допомагає їм в процесі реабілітації та інтеграції в громадянське суспільство. Я дякую Уряду США за підтримку України і сподіваюся на подальшу плідну співпрацю», – з цими словами Арсен Аваков передав медові набори, зроблені руками добровольців, представникам Американської Ради з питань зовнішньої політики.

 

 Довідка:

Американська рада з питань зовнішньої політики (American Foreign Policy Council, АFPC) – консерваторський аналітичний центр зовнішньої політики США, що діє в Вашингтоні (округ Колумбія) з 1982 року. Фахівці з питань зовнішньої та оборонної політики надають інформацію членам Конгресу США, виконавчій гілці влади і американському політичному співтовариству, а також світовим лідерам за межами США.

являючись формально неурядовою організацією консервативного характеру, ця структура традиційно впливає на вироблення зовнішньополітичної стратегії США. Дослідницькі роботи, опубліковані його співробітниками, регулярно обговорюються в Конгресі США, академічній спільноті політологів США, а також світовими лідерами інших країн. Рада публікує стратегічні звіти та інші документи, займаючись моніторингом політики інших країн з точки зору консерватизму.

На сьогодні основними об’єктами досліджень є Росія, Китай, Євразія (як єдине ціле) і Іран. Основні теми досліджень стосуються питань протиракетної оборони, контролю над озброєнням, енергетичної безпеки, шпигунства та ін.

Програми, які досліджуються Радою:

  • антитерористичний проект в Центральній Азії (ведеться з 2006 р)
  • програма євразійських досліджень (ведеться з 2001 р)
  • програма російських досліджень (ведеться з 1982 р)