Арсен Аваков: Японські машини будуть на службі в уже нової поліції

Передача авто на потреби української міліції від Уряду Японії співпало з активною фазою впровадження реформування правоохоронної системи.

«МВС отримує машини в той час, коли в міліції вже почалися зміни. Йдеться про проведення експериментів в містах-мільйонниках  впровадження патрульної служби. Тобто ці авто з’являться на службі дуже вчасно», – підкреслив міністр внутрішніх справ.

PM888image002  PM584image004

За його словами, що саме сьогодні буде представлено в Комітеті Верховної Ради пакет законів щодо реформування правоохоронної системи.

«У ці документи, після обговорення з громадськістю, були внесені зміни. З проектів прибрали положення про презумпцію правоти поліцейського. Ми все ж вважаємо, що це норма має бути присутня в законі. Але суспільство, в силу певних причин поки не готове до цього. У зв’язку з цим тимчасово презумпція правоти поліцейського не буде запропоновано до розгляду.

 Крім того були посилені правила конкурсного відбору на керівні посади. Важливо, що в разі прийняття законів, громадськість зможе висловлювати недовіру керівнику міліцейських підрозділів.

Сподіваюся, що найближчим часом вони будуть прийняті, що дозволить кардинально і якісно змінити роботу міліції в цілому», – підкреслив Арсен Аваков.