Арсен Аваков: Якщо немає поваги до законів України, подорожуйте іншими країнами

Україна завжди радо зустрічає гостей, але вони повинні поважати наші закони. Про це сказав міністр внутрішніх справ, коментуючи відмову на в’їзд росіянам, які не зняли георгіївську стрічку в аеропорту «Бориспіль».

3 травня 2018 року до аеропорту Бориспіль із Мінська прилетіли двоє молодих людей, чоловік та жінка, громадяни РФ. Обоє прибули з приватною метою, мали достатньо коштів для перебування в Україні та зворотні квитки, але на багажі туристів були прикріплені георгіївські стрічки, які заборонені в Україні. На прохання прикордонників зняти цю символіку громадяни РФ відреагували негативно. У зв’язку з цим прикордонники відмовили особам в перетині кордону, і «гості» зворотнім рейсом повернулися до Мінська.

«Немає поваги до наших Законів та до наших правил – подорожуйте іншими країнами. Це стосується всіх громадян, не тільки Росії. У нас суверенна держава, яка має своє законодавство. Ми всім раді, крім порушників державного кордону та законів України», – повідомив Арсен Аваков.

В свою чергу керівник погранслужби Петро Цигикал роз’яснив ситуацію, що відбулась в аеропорту «Бориспіль»:

«В Україні діє закон про декомунізацію, в країні комуністична символіка заборонена. Якби гості з Росії зняли георгіївські стрічки, вони б продовжили свій рух. Але відмовились, ще й поводили себе агресивно».