Арсен Аваков: Якість нашої поліції – це якість наших кадрів

Міністр внутрішніх справ повідомив про початок конкурсу на заміщення вакансій 130 слідчих і 90 дільничних офіцерів поліції Києва.

Сьогодні, 13 липня, в Головному управлінні Нацполіції Києва з нагоди запуску відкритого набору слідчих та дільничних офіцерів відбувся брифінг за участю міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, голови Національної поліції Хатії Деканоїдзе і начальника поліції Києва Андрія Крищенка.

Під час заходу глава відомства оголосив про відкриття конкурсу на заміщення 130 посад слідчих і 90 посад дільничних офіцерів поліції міста Києва.

«Найчутливіші позиції – це слідчі і дільничні офіцери поліції. Дуже важливо зрозуміти, що якість нашої поліції – це якість наших кадрів, які ми зможемо залучити під час конкурсу з урахуванням вимог і поставленої нами високої планки. І для того, щоб отримати максимально високу якість наших офіцерів, ми постійно вдосконалюємо наші тести, підходи і алгоритми роботи», – зазначив Арсен Аваков.

Аналогічний процес уже запущений в Київській області. Згідно з новим законодавством, в Києві створена нова поліцейська комісія, в яку крім співробітників МВС і Нацполіції, увійшли представники Київської міської ради. Процес оновлення та формування штату Київської поліції проходить відповідно до вимог чинного законодавства.

«Це робота не проста, процес може тривати кілька років по всій країні. Набори, які ми оголошуємо, вкрай важливі для формування життєздатного мінімуму функціонування поліції. Ми не можемо собі дозволити утворити вакуум і чекати, поки до нас прийдуть підготовлені кадри. Ми повинні вибрати найкращих з бажаючих і підготувати їх таким чином, щоб у нас сформувалася поліція, що складається з видатних поліцейських», – додав міністр.

Подати документи може будь-хто, чиї дані відповідають критеріям відбору та професійним вимогам. Кожного кандидата чекає 6-етапний відбір, що включає в себе тестування загальних і професійних навичок, перевірку фізичної підготовки, медичної комісії, психологічного тестування, співбесіди та спеціальної перевірки.

Наступним етапом стане навчання. Тренінги проводитимуться як для новобранців, так і для тих співробітників, які пройшли переатестацію та виявили бажання продовжити службу в відповідних підрозділах Нацполіції. Підготовку кадрів проводитимуть як українські викладачі, так і зарубіжні тренери в рамках програм співпраці в європейськими, американськими і канадськими партнерами.

По завершенні конкурсного відбору, навчання і перепідготовки по всій країні в складі корпусу дільничних офіцерів поліції будуть працювати 9100 співробітників, кількість слідчих складе 10500.

«Після проходження переатестації, спеціального курсу підготовки і навчання, мінімальна заробітна плата нових дільничних складе 6000 гривень, слідчих – 10000 гривень», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр також підкреслив, що по всій країні є проблема некомплект особового складу. Кількість вакансій в цих службах становить 1140 дільничних і 1370 слідчих.

«Після заповнення вакансій, даний набір залишиться відкритим, і кожен бажаючий зможе подати заявку. Це буде безперервний процес конкурсних наборів і діяльності поліцейських комісій. У МВС буде паралельно відбуватися конкурсний набір, навчання нових кадрів і перепідготовка нинішніх співробітників, які пройшли переатестацію. Таким чином, ми вийдемо на єдиний рівень кваліфікованого фахівця», – підсумував глава відомства.