Арсен Аваков: Я звернуся до суду з клопотанням про мінімальне покарання для Олексія Белька

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вчора, 17 вересня, на столичному метромосту спецназівці КОРД затримали старшого сержанта Олексія Белька. Він заблокував рух на мосту і погрожував підірвати його і державні установи.

В результаті в столиці виник транспортний колапс: кілька годин не працювали окремі станції метрополітену, було перекрито рух на мосту.

За словами правоохоронців, які проводили спецоперацію, спочатку було встановлено особу цієї людини і його контактні дані. З ним відразу зв’язалися психологи і командир спецпідрозділу. Чоловік не висував конкретних вимог. Вибухівки, заборонених речовин при затриманому не виявили. Візуально він був під дією наркотиків.
З дозволу слідчих органів надаємо відео, на якому Белько розповів про мотиви свого вчинку.

«Я послухав його історію і зрозумів, що цей вчинок – і наша відповідальність теж. У нього повинен бути шанс на нормальне життя. Тому я звертаюся до суду з клопотанням про мінімальне покарання для Белька. Клопотання буде подано від мене особисто як міністра внутрішніх справ і від командира спецпідрозділу КОРД, тобто хлопців, які проводили вчорашнє затримання. Ми так вирішили! Більш того, ми допоможемо пройти йому курс лікування і звільнитися від наркозалежності», – заявив Арсен Аваков.
Також глава МВС подякував правоохоронцям за оперативну роботу.