Арсен Аваков: Я за гуманізм, але …

Міністр внутрішніх справ звернувся до народних депутатів із закликом негайно врегулювати в правовому полі дію так званого «Закону Савченко» і навів статистику результатів перших місяців застосування цього закону.

«Я за гуманізм, звичайно, і таке інше … Але з цим треба кінчати, панове парламентарі.

Я відносно практики застосування «Закону Савченко».

На даний момент від подальшого відбування покарання – з цього, прийнятого Радою закону, – звільнені 8 200 засуджених та ув’язнених. 34 000 (!!!) підлягають звільненню з місць позбавлення волі за рік.

Із вказаної кількості вже вийшли – 785 вже викриті у скоєнні злочинів, з яких 22 – за умисне вбивство, 18 – нанесення ТТП, 10 – зґвалтування, 405 -крадіжки, 131 – грабежі, 66 – збройні розбої, 39 – шахрайство, 20 –хуліганство та інші злочини .. і це тільки викриті, ті кого вдалося затримати … а виходячи з поточної статистики розкриття злочинів, на жаль мінімум стільки ж залишаються за кадром нашої уваги.

Переді мною товсте досьє з переліком злочинів останнього місяця, з описом злочинів і затриманих за «законом Савченко» … фотографії, жахливі знімки смерті. Як мені переконати парламентаріїв у необхідності негайно врегулювати ситуацію, що виникла!?

Пишу і стираю цілі абзаци прикладів жорстоких вбивств, грабежів і зґвалтувань … розумію, що і вам це читати неприємно і страшно … але цю помилку треба виправляти! Надто дорогу ціну платимо.

Я за гуманізм, але проти потурання рецидивістів. Ми не можемо собі дозволити в поточній ситуації бути ліберальними до вчиняє тяжкі злочини людям – це підриває основи безпеки в суспільстві і провокує зростання злочинності.

Звертаюся до парламентаріїв і прошу та вимагаю – як хочете, але треба негайно втрутитися і змінити дію цього закону!» – заявив Арсен Аваков.