Арсен Аваков: Я вважаю, що це злочин а не політична позиція

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав акцію протесту перед Верховною Радою 31 серпня, яка привела до численних жертв серед співробітників МВС, злочином і звернувся до українського суспільства за підтримкою в розслідуванні і покарання винних.

Як повідомив міністр, в результаті зіткнень, спровокованих організованою партією «Свобода», один боєць Нацгвардії помер від осколкового поранення, 122 співробітника МВС отримали поранення різного ступеня тяжкості, постраждали журналісти.

Осколкове поранення отримав заступник міністра внутрішніх справ Василь Паскал.

«122 людини перебувають з пораненнями в лікарні. В тому числі один помер, солдат Національної гвардії, 24-річний призовник з Херсона. 12 осіб перебувають на операційних столах в одному госпіталі – в Міністерстві оборони, і 7 осіб перебувають на операції в госпіталі МВС. У тому числі кілька людей з них у важкому стані, у тому числі один з них знаходиться у важкій комі.

Поранень зазнали двоє французьких журналістів одного з телеканалів, зараз знаходяться в лікарні. Поранення отримали бійці Національної гвардії, Міністерства внутрішніх справ, служби ДСО, спецназ МВС і міліціонери київських райвідділів. Отримав осколкове поранення заступник міністра внутрішніх справ Паскал», – повідомив міністр.

За інформацією глави відомства, чоловік, що кидав гранату, затриманий: «Затриманий Гуменюк Ігор Володимирович використовував гранату типу РГО, військові скажуть, що це за граната. Кидалися гранати, вибухові пакети, шашки, використовуються вони з саморобними пристроями, до яких були прикручені різні предмети, в тому числі металеві осколки. Одна граната була при ньому, при затриманні, іншу він кинув – зізнався в цьому, чека від гранати була у нього. Назвався свободівцем і бійцем батальйону «Січ», які перебувають у відпустці з 3 серпня по 3 вересня», – розповів Аваков.

Порушено кримінальну виробництво по ряду кримінальних справ, по ряду статей Кримінального кодексу, розслідування ведеться Головним слідчим управлінням МВС.

«У ситуації, з якою ми зіткнулися, я вважаю, що ми не маємо справи з проявом політичної позиції. Я не знаю, яка причина, чому наші солдати повинні гинути під стінами Верховної Ради. Я не бачу жодної політичної причини, або політичного розбіжності, чому хтось повинен наносити поранення солдатам Нацгвардії.

Серед поранених близько 20 осіб, солдат і офіцерів, які пройшли антитерористичну операцію, нагороджені державними нагородами, дострокові звання – це реальні бойові люди. І ми повинні тримати їх тут, біля Верховної Ради для того, щоб платити ціну за політичні амбіції декого?

Я прямо звинувачую Олега Тягнибока і його партію «Свобода». Я вважаю, що це злочин а не політична позиція.

Тягнибок не привів протестуючих під Верховну Раду, він навів бандитів, які вбивали й калічили наших солдатів. Ось моя позиція.

Розслідування буде ретельно. Ми будемо непримиренні і я вимагаю підтримки у суспільства і всіх політикумів, в жорсткому покарання винних. Таке тривати не може. Якщо ми стерпимо таке – у нас буде всюди хаос. Я цього не допущу. Моя функція як міністра не допустити цього», – зазначив свою позицію Арсен Аваков.