Арсен Аваков: Я бачу факт серйозної провокації і нападу на пресу

Політик заявив, що рішення наглядової ради Національної громадської телерадіокомпанії України про дострокове припинення контракту з головою правління Зурабом Аласанією є провокацією і утиском свободи слова.

«Я не думаю, що це гарна ідея під час передвиборної агітації обкатувати технології і обмежувати пресу. Я не думаю, що це гарна ідея відсторонити главу громадського телебачення за два місяці до виборів. Ми зараз уважно вивчаємо факт відсторонення. Я думаю – там є, в чому розібратися. Точніше, скажу більше, я не бачу факту цього відсторонення, я бачу факт дуже серйозної провокації і нападу на пресу», – заявив Арсен Аваков.

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада ПАТ НГТУ вирішила достроково розірвати контракт з головою правління Зурабом Аласанією.

У голосуванні про відсторонення Аласанії взяли участь члени Наглядової ради Тетяна Лебедєва, Світлана Остапа, Вадим Місько, Володимир Яворівський, Тарас Аврахов, Олексій Панич, В’ячеслав Козак, Віктор Таран, Сергій Таран, Наталія Скрипка, Ігор Хохич, Олександр Павличенко. Троє з них були «проти», дев’ять – «за». На порядку денному зборів не було пункту про звільнення генерального директора – питання було поставлено “з голосу” поза регламентом. Причини дострокового припинення контракту з Генеральним директором ПАТ НГТУ на засіданні Наглядової ради озвучені не були, їх обіцяли сформулювати тільки через тиждень. На своєму посту Аласанія пропрацював 9 місяців з 4 років, передбачених контрактом.

10 квітня 2017 Наглядова рада громадського мовлення обрала Зураба Аласанію головою правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (UA: Суспільне мовлення) і уклала з ним контракт терміном на 4 роки.

До обрання на цю посаду Аласанія був гендиректором Національної телекомпанії України (НТКУ), проте в 2016 році подав у відставку. Причинами свого звільнення він назвав фінансування проведення Євробачення-2017 з бюджету, призначеного на суспільне мовлення в Україні, та недостатнє державне фінансування створення в Україні Суспільного телебачення на базі НТКУ.