Арсен Аваков взяв участь у відкритті представництва Харківської області в Вашингтоні

«Ми відкриваємо представництво Харківської області в Вашингтоні. Область чимдалі більше відкривається світу після бойових дій, ситуації неспокою. Місто, де живе чверть мільйона студентів, не може не орієнтуватися на майбутнє. Наука, машинобудування, ІТ-технології – це наше майбутнє. Потенціал міста величезний: студенти, наукові співробітники, традиції промислового виробництва», – сказав Аваков.

Міністр додав, що особливу цінність має середовище, в якій буде працювати бізнес.

«Головна державна функція – це формування середовища для бізнесу і життя кожного з нас. Коли ми говоримо про формування середовища, хочу нагадати про старт роботи поліції в Харкові. Ми здійснюємо цю реформу за підтримки США. Готувати нові кадри нам допомагали американські поліцейські. В суботу 800 нових поліцейських вийдуть на вулиці Харкова. Це говорить про формування нового правового середовища і рівня безпеки. Це ще один плюс для тих, хто хоче інвестувати. Ми будемо всіма силами сприяти розвитку наших відносин з американськими партнерами, тому робота цього офісу буде реальною, а не формальною», – упевнений він.

У свою чергу губернатор Харківської області Ігор Райнін додав, що робота офісу буде сконцентрована на 3-х напрямках.

«Ми поділяємо на 3 напрямки діяльність компанії: лобіювання інтересів промислових підприємств (а їх в нашій області близько 600), культурний лобізм і розвиток відносин в гуманітарній сфері. Ми обіцяємо, що з нашого боку, цей проект буде по-справжньому чинним», – сказав він.

Також в церемонії відкриття офісу взяв участь посол США в Україні Джеффрі Пайетт.

«Сьогодні ми відкриваємо офіс Харківщини у Вашингтоні. Ми сподіваємося, що це буде зручний інструмент для розвитку відносин між США і Харковом. Щоб можна було повністю розкрити робочий потенціал в сферах інформаційних технологій, наук, ядерних досліджень та інженерної справи. Це сфери економіки майбутнього. І саме на них повинні зосередитися україно-американські відносини, щоб рухатися вперед. Зі своїх розмов з Райнін і громадськістю я знаю, що керівництво Харківщини віддане ідеї реформування і побудови демократичних інститутів. Це критично необхідно для економічного зростання України. Я впевнений, що дотримуючись цього курсу, Харків виявиться в лідерах будівництва нової України, а США будуть відданим партнером в цьому», – додав він.