Арсен Аваков: Високий рівень довіри до ДСНС доводить, що Україна пишається своїми героями

Про це сьогодні, 17 вересня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час урочистого заходу, приуроченого до Дня рятувальника.
«Вітаю українських рятувальників з професійним святом! На вашому рахунку тисячі врятованих життів. Високий рівень довіри населення до ДСНС – 64,2% – доводить, що Україна вами пишається. Разом з Президентом Володимиром Зеленським вручили державні нагороди 13 офіцерам ДСНС, а також нагородили цінними подарунками 11 лауреатів Всеукраїнської акції «Герой-рятувальник 2019 року», – сказав міністр.

Під час урочистої церемонії в Маріїнському палаці Президент України Володимир Зеленський звернувся до рятувальників:

«Ваша професія – небезпечна і одночасно дуже важлива. Щодня ви приймаєте складні, відповідальні, а для деяких – доленосні рішення. Величезне вам спасибі і уклін за все, що ви робите».

Володимир Зеленський привітав їх зі святом і вручив нагороди. Зокрема, орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено полковника служби цивільного захисту Михайла Пшика. Орденом «За мужність» III ступеня – старшину служби цивільного захисту Олександра Киричишина і начальника рятувального відділення Мобільного рятувального центру швидкого реагування Сергія Ковальчука.

Медаллю «За бездоганну службу» III ступеня нагороджені прапорщик служби цивільного захисту Сергій Левченко, старшина служби цивільного захисту Михайло Лутчин, полковник служби цивільного захисту Денис Михайлов і полковник служби цивільного захисту Олександр Стародубцев. Медаллю «За врятоване життя» нагороджений старший лейтенант служби цивільного захисту Ігор Гаврилов, капітан служби цивільного захисту Юрій Кравченя і майор служби цивільного захисту Андрій Пересада.

Президент України відзначив символічність того, що саме в День рятувальника вже 16 років поспіль проводиться Всеукраїнська акція «Герой-рятувальник року».

Глава держави зазначив, що лауреати акції, а їх в цьому році 11, на перший погляд, звичайні люди з різних куточків України, які, можливо, за інших обставин ніколи б не зустрілися.

«Але чужа біда і мужність назавжди об’єднала їх в одну потужну команду – команду справжніх героїв України. Це люди з великою душею. Люди, яким дійсно не байдуже. Чоловіки, жінки і діти, які не шукали слави від свого подвигу, а просто зробили так, як їм підказало їхнє серце. Нехай вдячність батьків, які ледь не втратили дитину, і подяка дітей, які не стали сиротами, завжди оберігає вас і ваші родини», – підкреслив Володимир Зеленський.

Президент вручив їм нагороди, дипломи та цінні подарунки.