Арсен Аваков: Випускники-поліцейські повинні пам’ятати, що за кожним рішенням стоїть доля людини!

Сьогодні, 9 липня 201, в Національній академії внутрішніх справ відбувся урочистий випуск офіцерів НПУ. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков привітав випускників і особисто вручив дипломи відмінникам навчання.

Усього 418 курсантів четвертого курсу слідчого факультету і факультету криміналістики отримали дипломи і свої перші офіцерські погони. Понад двадцять випускників-відмінників отримали звання старших лейтенантів.

У своєму виступі глава МВС підкреслив, що крім погонів на плечі молодих офіцерів лягає величезна відповідальність – служити і захищати український народ, а також впроваджувати нові стандарти європейського сервісу.

«Вам випала честь служити в оновленій поліції європейського зразка і саме від вас залежатиме доля реформи правоохоронної системи, впровадження належних стандартів поліцейського сервісу, захисту прав і свобод кожної людини», – звернувся до випускників міністр внутрішніх справ.

Міністр підкреслив, що основна мета МВС, зокрема поліції, – зміцнити довіру громадян. Люди повинні відчувати себе в безпеці.

«Ви долучаєтесь до служби в складний час, коли наша держава стоїть перед великим викликом: зберегти цілісність країни і дати відсіч агресору. І ваше основне завдання – зміцнити віру громадян у порядок і справедливість. Завдяки вам люди повинні переконатися, що поліція України – це сервісна служба, яка завжди поруч і в будь-який момент готова захистити і прийти на допомогу», – сказав Арсен Аваков.

Під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов’язків.

Ректор Національної академії внутрішніх справ Володимир Черней побажав молодим лейтенантам успіхів у службі і підкреслив, що вчорашні курсанти – сьогодні вже першокласні фахівці, повинні довести своєю роботою, що гідні нести звання випускника Академії.

«Ви вибрали дуже складний життєвий шлях, адже суспільство довіряє вам свою безпеку і захист. Ви вибрали дуже відповідальний шлях, адже за кожним вашим рішенням – доля людини. Ви вибрали дуже почесний шлях, адже ваша місія – служити і захищати! Будьте гідними звання випускника Національної академії внутрішніх справ та офіцера Національної поліції України, будьте вірними присязі, і не ошукайте довіру людей, не підведіть! Вірю, у вас є знання, мета і мотивація чесно та гідно служити народу і Закону України!»- звернувся зі словом настанови до молодих офіцерів глава відомства.

Довідка:

Національна академія внутрішніх справ заснована в 1921 році. За часи незалежності країни навчальним закладом підготовлено понад 50 тис. правоохоронців.

Навчальний процес і наукову роботу забезпечують 38 кафедр та п’ять профільних наукових лабораторій. В академії працюють сім академіків наук України, понад 50 докторів наук і професорів, понад 230 доцентів і кандидатів наук.

Виконуючи наукові завдання МВС України, вчені академії забезпечують реалізацію понад 200 прикладних тем, в тому числі з проблем реформування правоохоронної системи, правового та організаційного забезпечення діяльності Національної поліції, досудового розслідування, судової експертології, протидії злочинам, охорони громадського порядку та безпеки.

Для підготовки нового покоління поліцейських в рамках Стратегії розвитку системи Міністерства внутрішніх справ України до 2020 року вжито відповідні заходи, зокрема, введена модель 3-рівневої підготовки поліцейських, змінено підходи до практичної підготовки, введені елементи поліцейського квесту при проведенні всіх форм практичного навчання. Стандарт професійної освіти за фахом «Поліцейський» впроваджений в освітній процес підготовки курсантів, забезпечується профілювання всіх вищих навчальних закладів системи МВС.